Eğitim

Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na Türk öğrenci damga vurdu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na Türk öğrenci damga vurdu
BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth Küreselleşmeyle ülkeler arası eşitsizlik büyüdü BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth Küreselleşmeyle ülkeler arası eşitsizlik büyüdü
PISA Direktörü Schleicher: Covid nesli yetiştiriyoruz PISA Direktörü Schleicher: Covid nesli yetiştiriyoruz
'Uzaktan eğitim hayatın bir parçası olacak' 'Uzaktan eğitim hayatın bir parçası olacak'
LGS değerlendirmesi: Sınavın belirleyicisi Matematik dersi olacak LGS değerlendirmesi: Sınavın belirleyicisi Matematik dersi olacak
'Türkçe soruları zorlukta matematikle yarıştı' 'Türkçe soruları zorlukta matematikle yarıştı'
Lgs'de matematik belirleyici oldu Lgs'de matematik belirleyici oldu
'Türkçe beklendiği gibi matematik zordu' 'Türkçe beklendiği gibi matematik zordu'
Bakan Ziya Selçuk'tan LGS açıklaması Bakan Ziya Selçuk’tan LGS açıklaması
YKS adaylarına özel animasyon filmi YKS adaylarına özel animasyon filmi
Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alacak Liseler İçin Başvurular Başladı Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alacak Liseler İçin Başvurular Başladı
MEB Liselerde Sorumluluk Sınavı Tarihlerini Açıkladı MEB Liselerde Sorumluluk Sınavı Tarihlerini Açıkladı
Uzmanından YKS için son ay önerisi Uzmanından YKS için son ay önerisi
Anaokulları açıldı dezenfektan çalışmaları sürüyor Anaokulları açıldı dezenfektan çalışmaları sürüyor
Üniversiteli gencin projesi laboratuvar ortamını eve taşıyacak Üniversiteli gencin projesi laboratuvar ortamını eve taşıyacak
Hidayet Ortaokulu Öğretmenlerinden Öğrencilere Moral Ziyareti Hidayet Ortaokulu Öğretmenlerinden Öğrencilere Moral Ziyareti
Bilfenli öğrencilerden plastik kullanımını azaltacak çevre dostu proje Bilfenli öğrencilerden plastik kullanımını azaltacak çevre dostu proje
Öğrencilere telafi sınav imkanı Öğrencilere telafi sınav imkanı
Uzak Eğitim Raporu açıklandı: İlkokul öğrencileri yüz yüze eğitimden yana Uzak Eğitim Raporu açıklandı: İlkokul öğrencileri yüz yüze eğitimden yana
Üniversite bahar şenliğini 'online' yapacak Üniversite bahar şenliğini 'online' yapacak
Eğitim Haberleri

Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na Türk öğrenci damga vurdu

Öğrencilerin, bilimsel araştırma faaliyetlerine olan ilgilerinin ortaya çıkartılması ve kültürler arası iletişim alanlarının zenginleştirilmesi amacıyla her yıl Rusya Federasyonu Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi tarafından düzenlenen Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'nın (URFODU) sonuçları açıklandı.

BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth Küreselleşmeyle ülkeler arası eşitsizlik büyüdü

Bahçeşehir Üniversitesi, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı Nikhil Seth'in katılımıyla 'Sürdürülebilir Kalkınmanın Geleceği' isimli online toplantı düzenledi. BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini de sekteye uğratan pandemi sonrası atılacak adımlar ve virüsün kalkınma hedeflerini nasıl etkilediği gibi konular toplantının konu başlıklarını oluşturdu.

PISA Direktörü Schleicher: Covid nesli yetiştiriyoruz

Koronavirüs sonrası eğitimin sisteminin tekrardan uygulama stratejileri ve online eğitim gibi konular PISA Direktörü Andreas Schleicher'ın katılımıyla gerçekleştirilen zoom toplantısında masaya yatırıldı. Toplantıda BAU Global Başkanı Enver Yücel, BAU Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Türk- Alman siyasetçi Özcan Mutlu da yer aldı. Kriz sırasında eğitim tedbirlerinin uygulanması başlıklı bir sunum yapan Andreas Schleicher, 1,5 milyar öğrenci ve ebeveyninin son iki ay içinde teknolojiyle eğitimi benimsediğini söyledi.

'Uzaktan eğitim hayatın bir parçası olacak'

Özel televizyon kanalındaki bir programa katılan Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Deniz Emecen ve Esenyurt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Arzu Azer, koronavirüsün eğitime sektörüne etkilerini masaya yatırdı.

LGS değerlendirmesi: Sınavın belirleyicisi Matematik dersi olacak

Bu yıl geçen yıla göre 600 bin daha fazla öğrencinin girdiği LGS, tercih döneminde daha dikkatli seçimler yapmayı gerektiriyor.

'Türkçe soruları zorlukta matematikle yarıştı'

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Liselere Geçiş Sınavı sona erdi. Sınav sorularını değerlendiren İSTEK Okulları Sınav ve Yayın Koordinatörü Mustafa Yazıcıoğlu, 'Mart ayında başlayan koronavirüs salgını sonrası öğrenciler, uzaktan eğitim sistemine adapte olmakta biraz zorluk çekmişlerdir.

Lgs'de matematik belirleyici oldu

Matematik Bölüm Başkanı İbrahim Eser, LGS Matematik sınavının ayırt ediciliği yüksek kolay soruların tercih edilmediği ve büyük çoğunlukla orta ve zor sorulardan oluşan bir sınav olduğunu söyledi.

'Türkçe beklendiği gibi matematik zordu'

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sona erdi. LGS soru kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi günü velilere teslim edilecek.

Bakan Ziya Selçuk’tan LGS açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS ile ilgili "Geçen yıl 3870 okulda sınav yapmıştık. Bu yıl 18 bin okula çıkardık.

YKS adaylarına özel animasyon filmi

'Kendi Hikyeni Yaz' ismini taşıyan film ve şarkı 27-28 Haziran'da yapılacak sınav öncesi Vanilla Media yapımcılığı ile tüm dijital mecralarda yayınlandı.

Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alacak Liseler İçin Başvurular Başladı

Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alacak Liseler İçin Başvurular Başladı

MEB Liselerde Sorumluluk Sınavı Tarihlerini Açıkladı

MEB tarafından yapılan açıklamayla liselerde sorumluluk sınavının ne zaman gerçekleşeceği belli oldu.

Uzmanından YKS için son ay önerisi

2,5 milyon kişinin katılması beklenen sınav YKS, bu yıl 27-28 Haziran'da yapılacak. Tüm dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan şu zor günlerde özellikle 12. sınıf öğrencileri üniversiteli olabilmek için yoğun bir mücadele veriyor. Sınava hazırlıkta hissedilen kaygıya; virüs ve bu sebepten tüm çalışmaları internet üzerinden sürdürme kaygısı eklendi.

Anaokulları açıldı dezenfektan çalışmaları sürüyor

Pandemi sürecinde Türkiye genelindeki tüm kampüslerin rutin endüstriyel temizlik ve dezenfekte süreçlerine ek olarak nano gümüş iyon teknolojisi ile dezenfekte edildiğini söyleyen Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, anaokullarında alınan önlemleri açıkladı.

Üniversiteli gencin projesi laboratuvar ortamını eve taşıyacak

Ekim 2019'da başlayan çalışmalarını koronavirüs salgını nedeniyle daha da hızlandıran Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar ve Eğitim Teknolojileri bölümü son sınıf öğrencisi İlyas Eymen Vardar, geliştirdiği projeyle uzaktan eğitim sistemine de destek olacak.

Hidayet Ortaokulu Öğretmenlerinden Öğrencilere Moral Ziyareti

Malatya Battalgazi ilçesi Hidayet ortaokul öğretmenleri LGS ye sınavına girecek öğrencileri evlerinde ziyaret ederek maske ve deneme sınavı dağıttı.

Bilfenli öğrencilerden plastik kullanımını azaltacak çevre dostu proje

1999 yılında kurulan, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olan Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından, öğrencilerin şirket hayatını öğrenmeleri için her yıl 'GençBizz' girişimcilik yarışması düzenliyor.

Öğrencilere telafi sınav imkanı

İstanbul Gelişim Üniversitesi(İGÜ), Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK), üniversitelerdeki uygulanacak dönem sonu dijital sınavlar için öğrencilere teknik destek sağlanmasından sınav güvenliğine kadar uygulanacak ilkeleri belirleyerek, üniversitelere gönderdiğini duyurdu.

Uzak Eğitim Raporu açıklandı: İlkokul öğrencileri yüz yüze eğitimden yana

Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitim ile tanışan öğrenciler için, bu sürecin faydalı olup olmadığı tartışılırken, öğrencilerden, öğretmenlerden ve velilerden bu sorunun yanıtı geldi.

Toplam 76 haber.