Ekonomi

Sadıkoğlu İstihdam desteklerinde ortalama işçi sayısı şartı aranmamalı Sadıkoğlu İstihdam desteklerinde ortalama işçi sayısı şartı aranmamalı
Mobilyacılar Ham Madde Sıkıntısı Yaşıyor Mobilyacılar Ham Madde Sıkıntısı Yaşıyor
Esnaf, yasa dışı tütün ticaretine dur denilmesini bekliyor Esnaf, yasa dışı tütün ticaretine dur denilmesini bekliyor
Elazığ TSO Hizmet İstatistiklerini Paylaştı Elazığ TSO Hizmet İstatistiklerini Paylaştı
Prof. Dr. Açık: 'Fabrikamız Endüstri 4.0'a Çok Uygun 'Bir Fabrika' Prof. Dr. Açık: “Fabrikamız Endüstri 4.0’a Çok Uygun “Bir Fabrika”
Sulama Projeleri Acil Hayata Geçirilmeli Sulama Projeleri Acil Hayata Geçirilmeli
Talepler Dikkate Alınmalı Talepler Dikkate Alınmalı
İş dünyasına sağlanan destekler madde madde açıklandı İş dünyasına sağlanan destekler madde madde açıklandı
Arslan'dan Kredi Desteği Talebi Arslan’dan Kredi Desteği Talebi
Başkan Arslan'dan Umut Verici Açıklama Başkan Arslan’dan Umut Verici Açıklama
Başkan Ali Evren Esnafa Sicil Affı Bekliyoruz Başkan Ali Evren Esnafa Sicil Affı Bekliyoruz
Elazığ İş Kadınları Derneği Panel Düzenliyor Elazığ İş Kadınları Derneği Panel Düzenliyor
Dövizdeki düşüş devam edecek Dövizdeki düşüş devam edecek
En Az 600 Esnaf Kepenk İndirdi En Az 600 Esnaf Kepenk İndirdi
Battalgazi'nin Kalbi Kadın Kooperatifi'nden Büyük Adım Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi’nden Büyük Adım
TKDK 10. Çağrı İlanı Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı TKDK 10. Çağrı İlanı Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı
'Elazığ, 2020 Yılında Alabalık Üretiminde Ülkemizde 1. Sırada' 'Elazığ, 2020 Yılında Alabalık Üretiminde Ülkemizde 1. Sırada'
KOBİ'lere E-Tebligat Zorunluluğu KOBİ’lere E-Tebligat Zorunluluğu
Elazığ TSO 2021 Yılı İlk Meclis Toplantısı Yapıldı Elazığ TSO 2021 Yılı İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
Ekonomi Haberleri

Sadıkoğlu İstihdam desteklerinde ortalama işçi sayısı şartı aranmamalı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, istihdam desteklerinde ortalama işçi sayısına ilave şartının aranmaması ve işletmelerin 1 Temmuz itibariyle işe aldıkları tüm çalışanlar için destekten faydalanılmasını talep ettiklerini söyledi.

Mobilyacılar Ham Madde Sıkıntısı Yaşıyor

Elazığ Mobilyacılar Derneği (EMOSDER) Başkanı Muhammet Fethi DİLEK, kurda ki artışın mobilya sektörünün ham madde tedariğinde zorluklara neden olduğunu ,bu durumun da üretimde ciddi sıkıntılara yol açtığını söyledi.

Esnaf, yasa dışı tütün ticaretine dur denilmesini bekliyor

Türkiye’de yasa dışı tütün ürünlerinin pazar payı yüzde 20 civarında seyrederken, devletin yıllık vergi kaybı da 15 milyar lirayı aştı.

Elazığ TSO Hizmet İstatistiklerini Paylaştı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası(Elazığ TSO) yılın ilk 4 ayına ilişkin hizmet istatistikleri açıkladı. 2020 yılının aynı dönemine göre başta yeni kayıtlar olmak üzere birçok alanda kapasitenin arttığını belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “İçinden geçtiğimiz zor günlere ve kapanmalara rağmen hedef odaklı hizmet üreten odamız üyelerine ve ilimize değer üretmenin yoğun gayretini göstermektedir” dedi…

Prof. Dr. Açık: “Fabrikamız Endüstri 4.0’a Çok Uygun “Bir Fabrika”

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Dünya Gazetesi ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği işbirliği ile düzenlenen “Sanayide Maden Panelleri-1” Çimento Sektörü toplantısına katılarak sektörün mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerileri ile dijital dönüşüm ve yeşil mutabakat konularında değerlendirmelerde bulundu.

Sulama Projeleri Acil Hayata Geçirilmeli

"Doğu-Güneydoğu Anadolu Bölge İstişare Toplantısı, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Bölgede yer alan Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanlarının katılımı ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Talepler Dikkate Alınmalı

Yarın başlayacak olan Kapanma sürecinde Küçük esnafın yanı sıra iş dünyasının da talepleri var.

İş dünyasına sağlanan destekler madde madde açıklandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge toplantısında COVİD-19 sürecinde TOBB’nin yaptığı girişimler ve çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi.

Arslan’dan Kredi Desteği Talebi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası(Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan kapanma sürecinde iş dünyasına kredi desteği verilmesini istedi.

Başkan Arslan’dan Umut Verici Açıklama

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 2020 yılı Ocak ayında yaşanan Elazığ merkezli büyük deprem felaketi ve ardından tüm dünyayı ve ülkemizi saran Covid-19 sürecine rağmen Elazığ’ın kendi iç dinamikleriyle toparlanmayı çok hızlı bir şekilde sağladığını ve 2020 yılı tablosunu geride bırakarak birçok alanda 2019 yılının da üzerine çıkıldığını söyledi

Başkan Ali Evren Esnafa Sicil Affı Bekliyoruz

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, sicil affı Basın Açıklaması.

Elazığ İş Kadınları Derneği Panel Düzenliyor

Elazığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD), Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Pandeminin Gölgesinde Bir Yıl: Kadın Girişimcilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri” başlıklı bir panel düzenleyecek.

Mobilya ve Dayanıklı Tüketim Malzemesi Satışı Yapan Mağazaların Talepleri Valilik ve TOBB’ye Bildirildi…

Elazığ TSO Meslek Komitelerinin Organizasyonundan Sorumlu Çalışma Komisyonu Başkanı ve Elazığ TSO Meclis Başkan Vekili Veli Aksu ve Komisyon Üyelerinin Malatya Caddesi üzerindeki 5 günlük esnaf ve işyeri ziyaretlerinde gelen talepler doğrultusunda Valilik ve TOBB nezdinde girişimler başlatıldı…

Dövizdeki düşüş devam edecek

Finans uzmanları Merkez Bankası’nın faiz artırım kararı sonrasında aşağı yönlü bir seyir izleyen dövizin bu seyrini uzun bir süre devam ettirmesini bekliyorlar

En Az 600 Esnaf Kepenk İndirdi

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem Elazığ’da esnafların bir daha açmamak üzere kepenk indirmeye başladığını kaydetti. Başkan Erdem kendi kayıtlarına göre 600 esnafın işletmesini kapattığını bildiklerini ifade etti.

Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi’nden Büyük Adım

Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi, üretici kadınların el emeği göz nuru ürünlerinin tanıtımı için Fahri Başkan Yıldız Güder’in talimatıyla Malatya’da bulunan toplam 9 markette tanıtım ve satış stantları açtı.

TKDK 10. Çağrı İlanı Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

Elazığ TSO ve TKDK İl Koordinatörlüğü işbirliğinde TKDK 10.Çağrı İlanı bilgilendirme ve istişare toplantısı kurum ve STK başkan ve temsilcilerinin katılımı ile webinar üzerinden gerçekleştirildi.

'Elazığ, 2020 Yılında Alabalık Üretiminde Ülkemizde 1. Sırada'

Elazığ İl Tarım Ve Orman Müdürü Dr. Turan Karahan, 2020 yılında yaklaşık 23.000 ton alabalık üretimi ile ülkemizde 1. Sırada yer alan Elazığ’ın su ürünleri tesislerinin tamamında alabalık yetiştiriciliği yapıldığını ifade etti.

KOBİ’lere E-Tebligat Zorunluluğu

PTT Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS) üzerinden KOBİ’lere yönelik yapacak tebligat Süresi 1 Şubat’ta Doluyor…

Toplam 246 haber.