Ekonomi

Başkan Arslan'dan Bankalara Çağrı Başkan Arslan'dan Bankalara Çağrı
Fındıkta ilkbahar için zirai uygulama önerisi Fındıkta ilkbahar için zirai uygulama önerisi
Darphane'den altın açıklaması: Piyasada altın arzında sorun yok Darphane'den altın açıklaması: Piyasada altın arzında sorun yok
Online değişim ve iade süresi 100 güne çıkarıldı Online değişim ve iade süresi 100 güne çıkarıldı
Vergi ertelemesiyle ilgili merak edilenler Vergi ertelemesiyle ilgili merak edilenler
Ekonomist Erbaş: Covid-19 salgını sonrası yüksek likidite ortamı oluşacak Ekonomist Erbaş: Covid-19 salgını sonrası yüksek likidite ortamı oluşacak
Bayram İkramiyelerinin Ödeneceği Tarih Belli Oldu Bayram İkramiyelerinin Ödeneceği Tarih Belli Oldu
Elazığ TSO'un 'Corona Virüs'ün İş Dünyasına Etkileri ve Talepler Raporu TOBB'ye Sunuldu Elazığ TSO’un “Corona Virüs”ün İş Dünyasına Etkileri ve Talepler Raporu TOBB’ye Sunuldu
Ekonomist Melik Ertuğrul: Koronavirüs altın fiyatlarını yükseltecek Ekonomist Melik Ertuğrul: Koronavirüs altın fiyatlarını yükseltecek
Koronasız bankacılık internet bankacılığını tercih edin Koronasız bankacılık internet bankacılığını tercih edin
Tarımsal Sanayide Yatırımlar Tkdk Eliyle Çoğalıyor Tarımsal Sanayide Yatırımlar Tkdk Eliyle Çoğalıyor
Sabiha Gökçen, yüzde 523'lük büyümeyle Avrupa'da birinci Sabiha Gökçen, yüzde 523'lük büyümeyle Avrupa'da birinci
Çağrı merkezlerinde dijital dönüşüm başlıyor akademi kuruldu Çağrı merkezlerinde dijital dönüşüm başlıyor akademi kuruldu
7. OSB Enerji Zirvesi Yapıldı 7. OSB Enerji Zirvesi Yapıldı
'Para vakıfları Osmanlı mirasıdır' 'Para vakıfları Osmanlı mirasıdır'
Efsane Cuma öncesi online alışverişte '0 faizli' kredi Efsane Cuma öncesi online alışverişte '0 faizli' kredi
İNŞAAT VE MOBİLYA FUARINDA HAYAL KIRIKLIĞI! İNŞAAT VE MOBİLYA FUARINDA HAYAL KIRIKLIĞI!
Tekstil Şehri Olma Yönünde Gayret Gösteren Elazığ İline Yapılan Haksızlık Tekstil Şehri Olma Yönünde Gayret Gösteren Elazığ İline Yapılan Haksızlık
TEKSTİL YATIRIMLARIN  DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ TEKSTİL YATIRIMLARIN DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ
Tekstil Şehri Olma  Yönünde Gayret Gösteren Elazığ İline Yapılan Haksızlık Tekstil Şehri Olma Yönünde Gayret Gösteren Elazığ İline Yapılan Haksızlık
Ekonomi Haberleri

Başkan Arslan'dan Bankalara Çağrı

Tüm bankaları sıkıntıya düşen firmalara destek olmaya çağıran Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan “Üyelerimiz bankalar tarafından ‘Limit bitti’ veya farklı gerekçelerle başvurusu dahi alınmadan geri çevriliyor. Buradan tüm bankalara seslenmek istiyorum. Depremin vurduğu Elazığ bir de Koronavirüs darbesiyle yara almıştır. Bu dönem karlılık düşünecek, şirket seçecek dönem değildir.” dedi.​

Fındıkta ilkbahar için zirai uygulama önerisi

Ferrero Değerli Tarım ekibinden Ziraat Mühendisleri Abdurrahman Cömert ve Gürkan Kadıoğlu, ilkbahar sezonu başlarken, çiftçilerin fındığın verimi için yapılması gereken uygulamaları anlattı.

Darphane'den altın açıklaması: Piyasada altın arzında sorun yok

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Güven Pado, Demirören Haber Ajansı'na(DHA) yaptığı yazılı açıklamada, 'Bilindiği üzere Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Cumhuriyet Ziynet ve Cumhuriyet Sikke altınlarının tek yasal üreticisi olup söz konusu ürünlerin üretimine kesintisiz bir şekilde devam edilmekte, Genel Müdürlüğe gelen tüm Cumhuriyet Altını talepleri zamanında karşılanmaktadır. Piyasada altın arzında herhangi bir sorun bulunmamaktadır' bilgisini paylaştı.

Online değişim ve iade süresi 100 güne çıkarıldı

Erkek giyim markası Altınyıldız Classics, online satış süreçlerinde de değişiklik yaparak ürün değişim ve iade sürelerini uzattığını açıkladı.

Vergi ertelemesiyle ilgili merak edilenler

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgının Türk ekonomisine etkisini azaltmak adına hükümet destek paketlerinin kapsamını genişleterek vergi ertelemesinden yararlanacak 16 sektörü belirlemişti. Aralarında çiftçi, terzi, manav, avukat gibi 1.9 milyon gelir vergisi mükellefi de ertelemeden yararlanacak. Beyannameler 27 Temmuz'da verilecek, vergi ödemeleri ise ekim, kasım ve aralık aylarının son haftası yapılabilecek. Mazars Denge Ankara Vergi Ortağı Yeminli Mali Müşavir İlyas Emre Yayla en çok sorulan soruları yanıtladı.

Ekonomist Erbaş: Covid-19 salgını sonrası yüksek likidite ortamı oluşacak

DHA'nın, Covid-19 salgını sonrası piyasa gelişmelerine ilişkin sorularını yanıtlayan Ahlatçı Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Tonguç Erbaş, Covid-19 salgını tüm dünyada uygulanan karatinalar ve sınırların kapanması ile ticaret hacminin azalmasına global büyüme beklentilerinin aşağı yönlü keskin yenilenmesine ve petrol, altın, borsa, tahvil gibi her türlü varlık fiyatının değer kaybetmesine neden oldu dedi ve ekledi:

Bayram İkramiyelerinin Ödeneceği Tarih Belli Oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emeklilerin bayram ikramiyelerinin 7-11 Nisan tarihleri arasından ödeneceğini söyledi.

Elazığ TSO’un “Corona Virüs”ün İş Dünyasına Etkileri ve Talepler Raporu TOBB’ye Sunuldu

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ‘Corona Virüs’ tedbirleri kapsamında alınan önlemlerin ve dünya genelinde yaşanan gelişmelerin iş dünyasına etkilerini içeren rapor hazırlanarak TOBB’ye sunuldu.

Ekonomist Melik Ertuğrul: Koronavirüs altın fiyatlarını yükseltecek

Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Lagarde'ın Koronavirüsten ötürü Avrupa 2008 benzeri bir kriz riski ile karşı karşıya sözlerini değerlendiren İstinye Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Melik Ertuğrul, önemli detaylara dikkat çekti.

Koronasız bankacılık internet bankacılığını tercih edin

Mazars Denge Bilgi Teknolojileri Denetim, Güvenlik ve Danışmanlık Departmanı Partner'i Ateş Sünbül, koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle bankacılık ve ödeme işlemleri sırasında alınacak önlemleri anlattı.

Tarımsal Sanayide Yatırımlar Tkdk Eliyle Çoğalıyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Elazığ İl Koordinatörlüğü, tarımsal sanayiye yönelik yatırımları desteklemelerine devam ediyor.

Sabiha Gökçen, yüzde 523'lük büyümeyle Avrupa'da birinci

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), 2019 Havalimanı Endüstrisi Bağlantı Raporu'nu yayınladı. SHGM'nin internet sitesinde yayınlanan rapora göre İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2009-2019 yılları arasındaki 10 yılık dönemde, yüzde 523'lük büyüme ile Avrupa'da doğrudan bağlantısını en fazla arttıran havaalanı olurken, Antalya Havalimanı yüzde 257'lik büyüme ile ikinci, İstanbul Havalimanı ise yüzde 89'luk büyüme ile dördüncü sırada yer aldı.

Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı, Avrupa'da 2019 yılında doğrudan bağlantısını en fazla geliştiren 5 Havalimanı içinde yüzde 8'lik büyüme ile 4'üncü sırada yer aldı.

Çağrı merkezlerinde dijital dönüşüm başlıyor akademi kuruldu

Tempo, çalışanlarını geleceğe hazırlamak ve Türkiye'deki iş gücü dönüşümüne öncülük etmek hedefiyle Tempo Akademi'yi kurdu. Sadece kendi çalışanları değil diğer şirketlerde de görev alan kişilerin, dijitalleşme ve yapay zeka konularında dönüşümlerini tamamlaması için yazılım testçisi, yazılımcı, chatbot designer gibi alanlarda eğitim alacak.

7. OSB Enerji Zirvesi Yapıldı

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından Ankara’da düzenlenen 7. OSB Enerji Zirvesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

'Para vakıfları Osmanlı mirasıdır'

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) işbirliği ile Türkiye'nin Ekonomik Problemleri ve İslam İktisadının Çözüm Önerileri Çalıştayı, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Altunizade Kampüsü'nde yapıldı. Çalıştay'a İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı Osman Akyüz, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Güran Yumuşak, çok sayıda akademisyen ve dinleyici katıldı.

Efsane Cuma öncesi online alışverişte '0 faizli' kredi

Her yıl kasım ayında gerçekleşen ve yılın en avantajlı alışveriş günü olan 'Efsane Cuma' öncesinde E-ticaret platformu Hepsiburada ve DenizBank online alışverişte iş birliğine imza attı.

Toplam 151 haber.