Kültür Sanat

Toki'de Kültürel Faaliyetler Toki’de Kültürel Faaliyetler
MHP Malatya Hocalı Katliamı Resim Sergisi Açtı MHP Malatya Hocalı Katliamı Resim Sergisi Açtı
Silüet Resim Sergisi Silüet Resim Sergisi
Bir Ahde Vefa Romanı Daha Bir Ahde Vefa Romanı Daha
'Coğrafyanın Aşkları' müzikali engellilerin yüzünü güldürdü 'Coğrafyanın Aşkları' müzikali engellilerin yüzünü güldürdü
Nalınlar Müzikali 8 Martta Malatya'da Nalınlar Müzikali 8 Martta Malatya’da
'Kara Kıtanın Beyaz Çocukları': Afrikalı albinoların dramı sanatseverlerle buluştu 'Kara Kıtanın Beyaz Çocukları': Afrikalı albinoların dramı sanatseverlerle buluştu
Leonardo da Vinci'nin anısı Beşiktaş'ta yaşayacak Leonardo da Vinci'nin anısı Beşiktaş'ta yaşayacak
Yeni Unkapanı Sosyal Medya Yeni Unkapanı Sosyal Medya
En çok konuşulan diziler belli oldu En çok konuşulan diziler belli oldu
Gizem Tan Bu Sefer Çirkinleşti Gizem Tan Bu Sefer Çirkinleşti
Benim Prestij Şarkım Benim Prestij Şarkım
Rekortmenden Melodik Rap Rekortmenden Melodik Rap
EKG Derneği Çocuk Tiyatrosu minik oyuncuları 'Biz Artık Okuyoruz Etkinliği' sonrası tatilde. EKG Derneği Çocuk Tiyatrosu minik oyuncuları 'Biz Artık Okuyoruz Etkinliği' sonrası tatilde.
Kiki Lanet-İ Cin Afiş Hazır Kiki Lanet-İ Cin Afiş Hazır
Çekimlerde Göz Yaşlarına Hakim Olamadı Çekimlerde Göz Yaşlarına Hakim Olamadı
2. Aile Okulu ve Kişisel Gelişim Seminerleri başladı. 2. Aile Okulu ve Kişisel Gelişim Seminerleri başladı.
İyilik Önderleri' projesinin tanışma toplantısı yapıldı İyilik Önderleri’ projesinin tanışma toplantısı yapıldı
Elazığ Belediye Konservatuvarından İlk Konser 25 Ocak'ta Elazığ Belediye Konservatuvarından İlk Konser 25 Ocak’ta
Küçük Oyuncu Yıldızlaştı Küçük Oyuncu Yıldızlaştı
Kültür Sanat Haberleri

Toki’de Kültürel Faaliyetler

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından TOKİ Bölgesinde sosyal-kültürel etkinlikler düzenleniyor.

MHP Malatya Hocalı Katliamı Resim Sergisi Açtı

MHP Malatya İl Kadın Kolları Başkanlığı Azerbaycan Dağlık Karabağ Hocalı soykırım ve vahşetin yıl dönümünde Resim Sergisi Açtı.

Silüet Resim Sergisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi 2020 Yılı Sanat Etkinlikleri kapsamında Silüet Resim Atölyesi Performans Sergisi düzenlendi.

Bir Ahde Vefa Romanı Daha

Eğitimci yazar Gazi KARABULUT’tun kaleminden Bir Ahde Vefa Romanı “TOROS” (Kıbrıs’ta Yaralı Bir Bozkurt)

'Coğrafyanın Aşkları' müzikali engellilerin yüzünü güldürdü

Engelli bireylere yönelik farkındalık projeleri ile ilgili çalışmalarına devam eden Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, engelli bireyleri  bir müzik festivaline ev sahipliği yaparak destekledi.

Nalınlar Müzikali 8 Martta Malatya’da

Malatya Sahne Sanatları Merkezi Derneği (MSSM) Necati Cumalı‘nın "Nalınlar" oyununu seyircisiyle buluşturmaya hazırlanıyor.

'Kara Kıtanın Beyaz Çocukları': Afrikalı albinoların dramı sanatseverlerle buluştu

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG), sanat sezonunun dördüncü sergisinde, Afrikalı albinoların portrelerinin yer aldığı 'Kara Kıtanın Beyaz Çocukları' seçkisine ev sahipliği yapıyor. Ödüllü foto muhabir Bünyamin Aygün'ün Tanzanya'da çektiği fotoğraflardan oluşan sergi, İKÜ Ataköy yerleşkesinde gerçekleşen açılış kokteyli ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

'ÖTEKİLEŞTİRMEK TEDAVİ EDİLMEYEN BİR HASTALIK'

Serginin açılış konuşmasını yapan İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel, eserlerin çok anlamlı olduğunu söyleyerek, 'Ötekileştirmek, insanlığın varoluşundan bu yana tedavi edemediği bir hastalık. İnsanlar, hala dünyanın farklı bölgelerinde ten rengi nedeniyle ayrımcılıkla karşılaşıyor. Bütün bunları 'Kara Kıtanın Beyaz Çocukları' başlığı altında bize tekrar hatırlattığı için Bünyamin Aygün'e teşekkür etmek istiyorum. Değerli eserleri üniversitemizde misafir etmekten onur duyuyoruz' dedi.

'ALBİNO OLARAK DÜNYAYA GELEN ÇOCUKLAR LANETLENİYOR'

Sergideki fotoğrafları 2014 yılında çektiğini dile getiren foto muhabir Bünyamin Aygün ise, 'Tanzanya'da albino olarak dünyaya gelen çocuklar maalesef lanetleniyor. İnsan değil şeytan olduklarına inanılıyor. Bu lanetlenmenin sonucunda da hem aileler hem çocuklar dışlanıyor. Çok büyük bir dram yaşanıyor. Çalıştığım gazetede konuyla ilgili ilk haber yapanlardan biriydim. Fotoğrafları çekerken bu dramı dünyaya nasıl duyurum kaygısı yaşadım' diye konuştu.

'FOTOĞRAFLARINI ÇEKERKEN RAHATTIM, ÇOK SICAK KANLILAR'

Fotoğrafın, hayatın kendisi olduğunu belirten Aygün, 'Yaşamın olmadığı yerde fotoğraftan bahsedemeyiz. Benim için fotoğraf insanlığın bir sorununa dokunmaktır. Albinolar, Afrika'da siyah ten rengi yaygın olduğu için çok fazla öne çıkıyor. O yüzden serginin adını 'Kara Kıtanın Beyaz Çocukları' koyduk. Albino çocuklar ve aileleri, fotoğraflarını çekerken çok sıcaktı. Hepsi çok saf, kötülük bilmiyorlar. Hastalığın temelinde zaten karşı tarafa kötülük yapma duygusu yok. O yüzden hayatımın en rahat fotoğraf çalışmasını yaptım' ifadelerini kullandı.

ALBİNOLARIN DRAMI ANLATILIYOR

Daha önce 'Sınırdaki İnsanlar' sergisi ile mülteci sorununa dikkat çeken Bünyamin Aygün, 'Kara Kıtanın Beyaz Çocukları' adlı seçkisinde Afrika topraklarında lanetlenen, büyü için öldürülen ya da el, ayak, kulak vb. uzuvları kesilerek Vudu (Voodoo) büyücülerine satılan albinoların dramını gözler önüne seriyor. İnsanlık dışı uygulamalara maruz kalan albinoların sesi olmak için Tanzanya'ya giden Aygün, yaş ortalaması 35 olan, 'siyah çiftlerin beyaz çocuklarının' yaşamlarından pek çok anı, karelerine yansıttı.

Güneşin ölümcül etkisinden de korunmak zorunda olan albinoların yaşam mücadelesine yakından tanıklık eden sanatçının 45 fotoğrafının yer aldığı 'Kara Kıtanın Beyaz Çocukları' sergisi, 11 Mart Çarşamba gününe kadar ziyaret edilebilecek.

BÜNYAMİN AYGÜN KİMDİR?

Meslek hayatına, Günaydın ve Hürriyet gazetelerinde muhabirlik yaparak başlayan Bünyamin Aygün, 2003 yılından bu yana Milliyet gazetesinde foto muhabiri olarak görev yapıyor. Milliyet Gazetesi fotoğraf servisi müdürlüğünü de yürüten Aygün, bugüne kadar ABD'nin Irak operasyonu, Filistin intifadası, Suriye iç savaşı, İsrail'in Gazze bombardımanı, Mısır darbesi gibi savaşların yanı sıra birçok toplumsal olay ve afette görev aldı.

2013 yılında haber için gittiği Suriye'de IŞİD tarafından kaçırılarak 40 gün esir alınan deneyimli gazeteci, yaşadıklarını 'IŞİD'in elinde 40 gün' adlı anı kitabında topladı. 'Işığa Tutunmak', 'Gümüşhane', 'Türkiye'nin Çatıları', 'Kül', ve 'Sessiz Devin Kalesi' gibi toplam 11 kitabı bulunan Aygün'ün, Sedat Simavi Yılın Gazetecisi Ödülü, Abdi İpekçi Gazetecilik Cesaret Ödülü ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından, haber ve haber fotoğrafı dallarında verilen ödüllerde de pek çok birinciliği bulunuyor.

Leonardo da Vinci'nin anısı Beşiktaş'ta yaşayacak

''Leonardo da Vinci'ye Saygı'' adlı sergide birçok ressam ve yazar bu anlamlı sergide yer alarak Da Vinci'nin anısını yaşatacak. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da sergiye katılarak açılış konuşmasını gerçekleştirecek.

Yeni Unkapanı Sosyal Medya

Organizasyonu Ata çağlayan ve Banu Noyan tarafından gerçekleştirilen, Best Of Year Awards 2020 ödül töreni sütlüce Lazzoni Hotel de yapıldı.

En çok konuşulan diziler belli oldu

Medya takip kurumu Ajans Press, Ocak ayının televizyon raporunu çıkardı. Ajans Press'in 4 bine yakın gazete ve dergi içeriğinden elde ettiği bilgilere göre, Ocak ayının en çok konuşulan televizyon dizisi 134 haberle Mucize Doktor oldu. Kuruluş Osman dizisi 113 haberle hakkında en fazla haber yapılan ikinci yapım olurken, Arka Sokaklar ise 97 haberle listenin üçüncü sırasına, Hekimoğlu da 90 haberle dördüncü sırada yer aldı. En çok konuşulanlar sıralamasında beşincilik koltuğuna 82 haberle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oturdu.

Gizem Tan Bu Sefer Çirkinleşti

14 Şubat tarihinde vizyona girecek olan Kiki Lanet-İ Cin isimli korku filmi için farklı bir araştırma yapıldı.

Benim Prestij Şarkım

Müzik piyasasında geçirdiği 20 yıllık süre zarfında Selami Şahin’den Bülent Ersoy, Kıraç, Zeynep Dizdar gibi ismi sayılamayacak sayıda ünlü isimlerle gerek tonmayster gerek müzik direktörü ve aranjör olarak çalışan Meriç Demir, kendi şarkısını müzikseverlere sundu.

Rekortmenden Melodik Rap

Guinness rekorlarını dünyanın en bas sesi, dünyanın en güçlü bas sesi ve tek nefeste en uzun şarkı söyleyen adamı olarak 3 dalda kıran Gurur Bey, müzik çalışmalarına hız verdi.

EKG Derneği Çocuk Tiyatrosu minik oyuncuları 'Biz Artık Okuyoruz Etkinliği' sonrası tatilde.

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Çocuk Tiyatrosu minik oyuncuları birinci dönemi muhteşem etkinlikleri ile kapadıktan sonra tatilde hem dinleniyor, hem okuyor, tatilin tadını çıkarıyorlar....

Kiki Lanet-İ Cin Afiş Hazır

EMA film yapım logosuyla sinemaseverlerle buluşmak için geri sayıma başlayan KİKİ LANET-İ CİN isimli korku tarzındaki sinema filmi gişe yarışı için hazır.

Çekimlerde Göz Yaşlarına Hakim Olamadı

Guinness rekortmenimiz ve gazi Gurur bey, söz ve müziği kendi imzasını taşıyan “Benim İki Gömleğim Var” isimli şarkısına Yekta Özbilen yönetmenliğinde klip çekti.

Toplam 344 haber.