Kültür Sanat

Rave müziğin doğuş öyküsü izleyiciyi zaman yolculuğuna çıkaracak Rave müziğin doğuş öyküsü izleyiciyi zaman yolculuğuna çıkaracak
MTÜ'de Covid-19 nedeniyle  'E-Mezuniyet Töreni' düzenleniyor MTÜ’de Covid-19 nedeniyle “E-Mezuniyet Töreni” düzenleniyor
'Ben Senin Zencin Değilim' Türkçe çevirisiyle raflarda 'Ben Senin Zencin Değilim' Türkçe çevirisiyle raflarda
Babalar Günü'ne özel hediye kampanyaları Babalar Günü'ne özel hediye kampanyaları
Bu yazın modası renkli ve desenli elbiseler Bu yazın modası renkli ve desenli elbiseler
'Yeni normal' ulusal fikir yarışmasında ele alınacak 'Yeni normal' ulusal fikir yarışmasında ele alınacak
'Rönesans Sanatı' kitabı Türkçeye çevrildi 'Rönesans Sanatı' kitabı Türkçeye çevrildi
MTÜ'den  online 19 Mayıs etkinliği ve konseri MTÜ’den  online 19 Mayıs etkinliği ve konseri
101 Yıl Önce Yakılan Özgürlük Meşalesi, Ülkemizi İlelebet Aydınlatacak 101 Yıl Önce Yakılan Özgürlük Meşalesi, Ülkemizi İlelebet Aydınlatacak
Kitapseverler İçin Büyük Fırsat Kitapseverler İçin Büyük Fırsat
Koronavirüsün etkisiyle Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısı yüzde 64 düştü Koronavirüsün etkisiyle Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısı yüzde 64 düştü
Korona Virüsü Enerjimizi De Tehdit Ediyor Korona Virüsü Enerjimizi De Tehdit Ediyor
Toki'de Kültürel Faaliyetler Toki’de Kültürel Faaliyetler
MHP Malatya Hocalı Katliamı Resim Sergisi Açtı MHP Malatya Hocalı Katliamı Resim Sergisi Açtı
Silüet Resim Sergisi Silüet Resim Sergisi
Bir Ahde Vefa Romanı Daha Bir Ahde Vefa Romanı Daha
'Coğrafyanın Aşkları' müzikali engellilerin yüzünü güldürdü 'Coğrafyanın Aşkları' müzikali engellilerin yüzünü güldürdü
Nalınlar Müzikali 8 Martta Malatya'da Nalınlar Müzikali 8 Martta Malatya’da
Kültür Sanat Haberleri

Elazığ Belediyesi Yaz Etkinlikleri Başlıyor

Elazığ Belediyesi sosyal mesafe kurallarıyla uyumlu yaz etkinliklerini başlatıyor.

Rave müziğin doğuş öyküsü izleyiciyi zaman yolculuğuna çıkaracak

Red Bull Media House tarafından hazırlanan 'After The Raves' belgesel serisi, DJ Tommie Sunshine eşliğinde; elektronik dans müziğin dünden bugüne yolculuğunu anlatıyor ve izleyenleri bu müziğin kökenlerini keşfe davet ediyor.

MTÜ’de Covid-19 nedeniyle “E-Mezuniyet Töreni” düzenleniyor

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde (MTÜ) Covid-19 ile mücadele kapsamında bu yılki mezuniyet töreni üniversitenin Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Sanatçı Yavuz Bingöl ise e-konser verecek.

'Ben Senin Zencin Değilim' Türkçe çevirisiyle raflarda

ABD'deki homofobi ve ırk ayrımcılığı kendisi için dayanılmaz boyuta gelince Paris'te yaşamak zorunda kalan, yolu İstanbul'dan da geçen James Baldwin, yıllar sonra köklerine Harlem'e dönünce bir kitap üzerinde çalışmaya başlar.

Babalar Günü'ne özel hediye kampanyaları

Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü'ne çok az bir zaman kaldı. Bu güne özel babasına ya da babası kadar sevdiklerine, özel bir hediye almak isteyenler için Boyner, binlerce ürün seçeneğini mağazalarında ve internet sitesinde bir araya getirdiğini açıkladı.

Bu yazın modası renkli ve desenli elbiseler

Hazır giyim markası DeFacto, yaza özel elbise koleksiyonu hazırladığını duyurdu. Koleksiyonda, her rengin ruhuna özgü kesim ve desenlerle tasarlanan parçaların olduğu belirtildi.

'Yeni normal' ulusal fikir yarışmasında ele alınacak

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Çevrimiçi Platformu tarafından Yarından Sonra I 'C-19 Sonrası Mekan ve Nesne' Ulusal Fikir Yarışması düzenleniyor. Yarışmanın amacı, 2020 yılının büyük bölümünü etkileyen kişisel ve toplumsal karantina ve salgın dönemi ardından yaşanması öngörülen yeni normalde mekansal dönüşümler ve bunların nesnelere yansımasını sorgulamak. Birçok üniversiteden akademisyenlerin, mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım alanında profesyonellerin jürisinde bulunduğu yarışma katılımcılara ödüllerin yanı sıra üretim imknı da verecek.

'Rönesans Sanatı' kitabı Türkçeye çevrildi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Yayınevi, Oxford Üniversitesi Yayınevi'nin dünyaca ünlü dizisi 'Very Short Introductions'tan çıkan kitapları Türkçeye kazandırmaya devam ediyor.

Elazığlı Eğitimci-Yazar Adnan AYDIN’dan Yeni Kitap

Elazığlı eğitimci-yazar Adnan AYDIN birinci kitabı Sessiz Çığlık Yemen’den sonra, «Uzaktaki Umutlar» kitabı yayınlandı.

MTÜ’den  online 19 Mayıs etkinliği ve konseri

Malatya Turgut Özal Üniversite (MTÜ) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı, uzaktan eğitim sistemi üzerinden sohbet ve mini konser etkinliğine katıldı.

101 Yıl Önce Yakılan Özgürlük Meşalesi, Ülkemizi İlelebet Aydınlatacak

Yeşilyurt Belediyesi Yaşam Ve Spor Merkezinde 19 Mayıs Bayramına Özel Gösteriler

Kitapseverler İçin Büyük Fırsat

Eğitimci yazar Gazi KARABULUT’un kitapları, Türk milliyetçiliğinin fikir babalarından Ziya Gökalp’in “Türkçülüğün Esasları” ile aynı set içinde “Kızıl Elma Kitap Seti” büyük indirimle okuyucuyla buluşuyor.

Koronavirüsün etkisiyle Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısı yüzde 64 düştü

Medya takip kurumu Ajans Press, turizm ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press ve ITS Medya'nın dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yılın ilk 3 ayında turizm ile alakalı basına 44 bin 422 haber yansıdığı tespit edildi.

Korona Virüsü Enerjimizi De Tehdit Ediyor

“Sen Nasılsın” isimli ikinci kitabını çıkaran bilinçaltı dönüşüm uzmanı Oya Özer, korona virüsü konusunda farklı bir pencereden uyardı.

Toki’de Kültürel Faaliyetler

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından TOKİ Bölgesinde sosyal-kültürel etkinlikler düzenleniyor.

MHP Malatya Hocalı Katliamı Resim Sergisi Açtı

MHP Malatya İl Kadın Kolları Başkanlığı Azerbaycan Dağlık Karabağ Hocalı soykırım ve vahşetin yıl dönümünde Resim Sergisi Açtı.

Silüet Resim Sergisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi 2020 Yılı Sanat Etkinlikleri kapsamında Silüet Resim Atölyesi Performans Sergisi düzenlendi.

Bir Ahde Vefa Romanı Daha

Eğitimci yazar Gazi KARABULUT’tun kaleminden Bir Ahde Vefa Romanı “TOROS” (Kıbrıs’ta Yaralı Bir Bozkurt)

'Coğrafyanın Aşkları' müzikali engellilerin yüzünü güldürdü

Engelli bireylere yönelik farkındalık projeleri ile ilgili çalışmalarına devam eden Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, engelli bireyleri  bir müzik festivaline ev sahipliği yaparak destekledi.

Toplam 360 haber.