Kültür Sanat

Malatya Park AVM'de Domates Soslu Tereyağlı İskender Tattınız mı? Malatya Park AVM'de Domates Soslu Tereyağlı İskender Tattınız mı?
İmam Hüseyin – Kerbela Oyunu 12. Kez Sahne Alacak İmam Hüseyin – Kerbela Oyunu 12. Kez Sahne Alacak
Soluksuz Okuyacağınız Tarihi Bir Roman Soluksuz Okuyacağınız Tarihi Bir Roman
Arslantepe'den Nemrut'a Tarihe Yolculuk Başladı Arslantepe’den Nemrut’a Tarihe Yolculuk Başladı
Fotoğraf Makinesi Müzesine İlgi Her Geçen Gün Artıyor Fotoğraf Makinesi Müzesine İlgi Her Geçen Gün Artıyor
'Aşık Veysel Benim Adım' Adlı Oyun Tiyatro Severlerle Buluşuyor ‘Aşık Veysel Benim Adım’ Adlı Oyun Tiyatro Severlerle Buluşuyor
Rave müziğin doğuş öyküsü izleyiciyi zaman yolculuğuna çıkaracak Rave müziğin doğuş öyküsü izleyiciyi zaman yolculuğuna çıkaracak
MTÜ'de Covid-19 nedeniyle  'E-Mezuniyet Töreni' düzenleniyor MTÜ’de Covid-19 nedeniyle “E-Mezuniyet Töreni” düzenleniyor
'Ben Senin Zencin Değilim' Türkçe çevirisiyle raflarda 'Ben Senin Zencin Değilim' Türkçe çevirisiyle raflarda
Babalar Günü'ne özel hediye kampanyaları Babalar Günü'ne özel hediye kampanyaları
Bu yazın modası renkli ve desenli elbiseler Bu yazın modası renkli ve desenli elbiseler
'Yeni normal' ulusal fikir yarışmasında ele alınacak 'Yeni normal' ulusal fikir yarışmasında ele alınacak
'Rönesans Sanatı' kitabı Türkçeye çevrildi 'Rönesans Sanatı' kitabı Türkçeye çevrildi
MTÜ'den  online 19 Mayıs etkinliği ve konseri MTÜ’den  online 19 Mayıs etkinliği ve konseri
101 Yıl Önce Yakılan Özgürlük Meşalesi, Ülkemizi İlelebet Aydınlatacak 101 Yıl Önce Yakılan Özgürlük Meşalesi, Ülkemizi İlelebet Aydınlatacak
Kitapseverler İçin Büyük Fırsat Kitapseverler İçin Büyük Fırsat
Koronavirüsün etkisiyle Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısı yüzde 64 düştü Koronavirüsün etkisiyle Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısı yüzde 64 düştü
Bir Roman ve  Yansımaları Bir Roman ve Yansımaları
Kültür Sanat Haberleri

Malatya Park AVM'de Domates Soslu Tereyağlı İskender Tattınız mı?

Malatya halkının damak tadına hitap eden Dünyaca ünlü Bursa mutfağının Tereyağlı İskender yemeği Malatya Park AVM'de Malatya halkının beğenisine sunuldu.

İmam Hüseyin – Kerbela Oyunu 12. Kez Sahne Alacak

Almila Tiyatro Atölyesi’nin 10. Yılı sebebiyle sahneye koyacağı, ekibin Genel Sanat Yönetmeni Mahmut Yıldırım’ın yazıp yönettiği İmam Hüseyin - Kerbela adlı 80 dakikalık tragedya türünde ki tiyatro oyunu 12. kez seyircisiyle buluşacak.

Soluksuz Okuyacağınız Tarihi Bir Roman

Baskil Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde müdür yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Ali Günaydın'ın kaleminden muhteşem bir tarihi roman okurlarıyla buluşuyor.

Arslantepe’den Nemrut’a Tarihe Yolculuk Başladı

Malatya’da yaşayan vatandaşların tarih bilincini arttırmak amacıyla Battalgazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Arslantepe’den Nemrut’a Tarihe Yolculuk’ projesinin ilk gezi turu tamamladı. Gezi turu 30 Ekim’e kadar devam edecek.

Fotoğraf Makinesi Müzesine İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Yüzbinlerin ziyaret ettiği Fotoğraf Makinesi Müzesi bünyesinde; Fotoğrafçılık Kulübü, Fotoğrafçılık Eğitim Atölyesi ve Fotoğrafçılık Kütüphanesi açılıyor.

‘Aşık Veysel Benim Adım’ Adlı Oyun Tiyatro Severlerle Buluşuyor

Elazığ Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü tarafından sahnelenecek ‘Aşık Veysel Benim Adım’ adlı oyun tiyatro severlerle buluşuyor.

Elazığ Belediyesi Yaz Etkinlikleri Başlıyor

Elazığ Belediyesi sosyal mesafe kurallarıyla uyumlu yaz etkinliklerini başlatıyor.

Rave müziğin doğuş öyküsü izleyiciyi zaman yolculuğuna çıkaracak

Red Bull Media House tarafından hazırlanan 'After The Raves' belgesel serisi, DJ Tommie Sunshine eşliğinde; elektronik dans müziğin dünden bugüne yolculuğunu anlatıyor ve izleyenleri bu müziğin kökenlerini keşfe davet ediyor.

MTÜ’de Covid-19 nedeniyle “E-Mezuniyet Töreni” düzenleniyor

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde (MTÜ) Covid-19 ile mücadele kapsamında bu yılki mezuniyet töreni üniversitenin Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Sanatçı Yavuz Bingöl ise e-konser verecek.

'Ben Senin Zencin Değilim' Türkçe çevirisiyle raflarda

ABD'deki homofobi ve ırk ayrımcılığı kendisi için dayanılmaz boyuta gelince Paris'te yaşamak zorunda kalan, yolu İstanbul'dan da geçen James Baldwin, yıllar sonra köklerine Harlem'e dönünce bir kitap üzerinde çalışmaya başlar.

Babalar Günü'ne özel hediye kampanyaları

Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü'ne çok az bir zaman kaldı. Bu güne özel babasına ya da babası kadar sevdiklerine, özel bir hediye almak isteyenler için Boyner, binlerce ürün seçeneğini mağazalarında ve internet sitesinde bir araya getirdiğini açıkladı.

Bu yazın modası renkli ve desenli elbiseler

Hazır giyim markası DeFacto, yaza özel elbise koleksiyonu hazırladığını duyurdu. Koleksiyonda, her rengin ruhuna özgü kesim ve desenlerle tasarlanan parçaların olduğu belirtildi.

'Yeni normal' ulusal fikir yarışmasında ele alınacak

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Çevrimiçi Platformu tarafından Yarından Sonra I 'C-19 Sonrası Mekan ve Nesne' Ulusal Fikir Yarışması düzenleniyor. Yarışmanın amacı, 2020 yılının büyük bölümünü etkileyen kişisel ve toplumsal karantina ve salgın dönemi ardından yaşanması öngörülen yeni normalde mekansal dönüşümler ve bunların nesnelere yansımasını sorgulamak. Birçok üniversiteden akademisyenlerin, mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım alanında profesyonellerin jürisinde bulunduğu yarışma katılımcılara ödüllerin yanı sıra üretim imknı da verecek.

'Rönesans Sanatı' kitabı Türkçeye çevrildi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Yayınevi, Oxford Üniversitesi Yayınevi'nin dünyaca ünlü dizisi 'Very Short Introductions'tan çıkan kitapları Türkçeye kazandırmaya devam ediyor.

Elazığlı Eğitimci-Yazar Adnan AYDIN’dan Yeni Kitap

Elazığlı eğitimci-yazar Adnan AYDIN birinci kitabı Sessiz Çığlık Yemen’den sonra, «Uzaktaki Umutlar» kitabı yayınlandı.

MTÜ’den  online 19 Mayıs etkinliği ve konseri

Malatya Turgut Özal Üniversite (MTÜ) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı, uzaktan eğitim sistemi üzerinden sohbet ve mini konser etkinliğine katıldı.

101 Yıl Önce Yakılan Özgürlük Meşalesi, Ülkemizi İlelebet Aydınlatacak

Yeşilyurt Belediyesi Yaşam Ve Spor Merkezinde 19 Mayıs Bayramına Özel Gösteriler

Kitapseverler İçin Büyük Fırsat

Eğitimci yazar Gazi KARABULUT’un kitapları, Türk milliyetçiliğinin fikir babalarından Ziya Gökalp’in “Türkçülüğün Esasları” ile aynı set içinde “Kızıl Elma Kitap Seti” büyük indirimle okuyucuyla buluşuyor.

Koronavirüsün etkisiyle Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısı yüzde 64 düştü

Medya takip kurumu Ajans Press, turizm ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press ve ITS Medya'nın dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yılın ilk 3 ayında turizm ile alakalı basına 44 bin 422 haber yansıdığı tespit edildi.

Toplam 369 haber.