Kültür Sanat

Battalgazili Kadınlar Malatya Motifli Halılar Dokuyor Battalgazili Kadınlar Malatya Motifli Halılar Dokuyor
24. Malatya Kültür Sanat ve Kayısı Festivali Başladı 24. Malatya Kültür Sanat ve Kayısı Festivali Başladı
Biz Anadoluyuz Ekibinden MTÜ'ye Ziyaret Biz Anadoluyuz Ekibinden MTÜ’ye Ziyaret
Tiyatro Günlükleri Başladı Tiyatro Günlükleri Başladı
Malatya'nın Birlik ve Beraberliğidir Malatya’nın Birlik ve Beraberliğidir
Yaz Şenlikleri Yoğun İlgi İle Başladı Yaz Şenlikleri Yoğun İlgi İle Başladı
Elazığ Belediyesi Açık Hava Sinema Günleri Başladı Elazığ Belediyesi Açık Hava Sinema Günleri Başladı
Ahçik Sinema Filmi Oluyor Ahçik Sinema Filmi Oluyor
Babama Mektup Yarışmasının Ödül Töreni Gerçekleştirildi Babama Mektup Yarışmasının Ödül Töreni Gerçekleştirildi
Fotoğrafseverler, Battalgazi'deki Tarihi Mekanları Gezdi Fotoğrafseverler, Battalgazi’deki Tarihi Mekanları Gezdi
Battalgazi'de Ödüllü Fotoğraf Yarışması Başladı Battalgazi’de Ödüllü Fotoğraf Yarışması Başladı
Başkan Güder'den Battalgazi Kayısı Hasadı Fotoğraf Maratonu'na Davet Başkan Güder’den Battalgazi Kayısı Hasadı Fotoğraf Maratonu’na Davet
Malatya standı önemli isimleri ağırladı Malatya standı önemli isimleri ağırladı
Sadıkoğlu Malatya gastronomisi dünyaya açılmayı fazlasıyla hak ediyor Sadıkoğlu Malatya gastronomisi dünyaya açılmayı fazlasıyla hak ediyor
İyi ki Doğdun Esila İyi ki Doğdun Esila
Almila Sanat Derneği Açıldı Almila Sanat Derneği Açıldı
FKA Turizm ve Tanıtım Çalışmalarına Devam Ediyor FKA Turizm ve Tanıtım Çalışmalarına Devam Ediyor
Kayısı Çiçeği Festivali İlk Meyvesini Verdi Kayısı Çiçeği Festivali İlk Meyvesini Verdi
Kursiyerler meslek öğrenerek, aile bütçelerine katkı sunuyorlar Kursiyerler meslek öğrenerek, aile bütçelerine katkı sunuyorlar
Kültür Sanat Haberleri

Battalgazili Kadınlar Malatya Motifli Halılar Dokuyor

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatlarıyla Sosyal Belediyecilik faaliyetleri kapsamında Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansaray’ında açılan Halı Dokuma kursu ile kadınlar hem meslek öğreniyor hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar.

24. Malatya Kültür Sanat ve Kayısı Festivali Başladı

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamayan Kayısı Festivalinin 24’üncüsü Şemsiye Sokak’ta düzenlenen programla başladı.

Biz Anadoluyuz Ekibinden MTÜ’ye Ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan ve İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Kayseri`den Malatya’ya gelen 45 öğrenci ve görevli öğretmenleri tarafından Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne ziyaret gerçekleştirildi.

Tiyatro Günlükleri Başladı

Malatya Kent Konseyi Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu ve TheaTron Sahne Tiyatro Topluluğu iş birliğinde yaz sezonu boyunca tiyatro severleri tiyatro programları ile bir arada buluşturacak “Tiyatro Günlükleri” programının ilk gösterisi düzenlendi.

Malatya’nın Birlik ve Beraberliğidir

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bu yıl 24’üncüsü düzenlenecek olan Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali ile ilgili olarak basın mensuplarıyla değerlendirme toplantısı düzenledi.

Yaz Şenlikleri Yoğun İlgi İle Başladı

Elazığ Belediyesi, normalleşme takvimi ile birlikte birbirinden renkli etkinliklerle Elazığlılara keyifli bir yaz mevsimi sunacağı yaz şenliği programlarına start verdi.

Elazığ Belediyesi Açık Hava Sinema Günleri Başladı

Elazığ Belediyesi, yaz şenlikleri kapsamında Doğukent Mahallesi ve Belediye binası yan tarafındaki park alanında gerçekleştirilecek ‘Açık Hava Sinema Günleri’ne, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızı davet ediyor.

Ahçik Sinema Filmi Oluyor

Ege Elazığ Dernekler Federasyonu’nun ikinci olağan genel kongresinde başkanlığa yeniden seçilen Nejat Ak, “Ahçik”in hikayesiyle ekranlara taşınacağının müjdesini verdi.

Babama Mektup Yarışmasının Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Babalar Gününe özel ‘Babama Mektup’ yarışması ödül töreni Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonun da gerçekleştirildi.

Fotoğrafseverler, Battalgazi’deki Tarihi Mekanları Gezdi

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Battalgazi Kayısı Hasadı Fotoğraf Maratonu’ yarışmasında Kayısının hasadı, kurutulması, pazarlaması gibi işlemleri fotoğraflamak için Malatya’ya gelen fotoğraf severler, Medeniyetin Kalbi Battalgazi’nin tarihi mekanlarını gezdi.

Battalgazi’de Ödüllü Fotoğraf Yarışması Başladı

Battalgazi Kayısı Hasadı Fotoğraf Maratonu konulu ödüllü fotoğraf yarışması başladı.

Başkan Güder’den Battalgazi Kayısı Hasadı Fotoğraf Maratonu’na Davet

Battalgazi Belediyesi tarafından 1 ile 4 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan “Battalgazi Kayısı Hasadı Fotoğraf Maratonu” konulu ödüllü fotoğraf yarışması başvurularının herkese açık olduğunu belirten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, bu özel yarışmaya tüm Malatyalıları davet etti.

Malatya standı önemli isimleri ağırladı

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Gastronomi Turizmi Fuarında yer alan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın standı ikinci gününde de birçok önemli ismi ağırladı.

Sadıkoğlu Malatya gastronomisi dünyaya açılmayı fazlasıyla hak ediyor

İstanbul’da düzenlenen Gastronomi Turizmi Fuarında yer alan Malatya standı yoğun ilgi görüyor.

İyi ki Doğdun Esila

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu engellilere yönelik düzenlemiş olduğu farkındalık çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Battalgazi Belediyesi’nden Ödüllü Fotoğraf Yarışması

Battalgazi Belediyesi tarafından ilçenin kültürel, tarihi ve doğal zenginliğini gözler önüne sermek ve Malatya’nın simgesi haline gelen Kayısı’nın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla “Battalgazi Kayısı Hasadı Fotoğraf Maratonu” konulu ödüllü fotoğraf yarışması düzenlenecek.

Almila Sanat Derneği Açıldı

2011 yılından bu yana Elazığ sanat dünyasına farklı isimler altında çok önemli katkılar sunan Almila Sanat Atölyesi dernekleşti.

FKA Turizm ve Tanıtım Çalışmalarına Devam Ediyor

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) TRB1 Bölgesinin (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) turizm potansiyelini ortaya çıkararak artırılmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Kayısı Çiçeği Festivali İlk Meyvesini Verdi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın girişimleriyle Kamu Kurumları, Belediyeler, STK ve (MAGTAD) Malatya Gastronomi Turizm ve Tanıtım Derneği tarafından gerçekleştirilen ‘Kayısı Çiçeği Festivali’ ilk meyvelerini verdi.

Toplam 415 haber.