Sağlık

Hizmet Sunduğu Hasta Yelpazesini Genişletti Hizmet Sunduğu Hasta Yelpazesini Genişletti
Koronavirüs Semptomlarının Grip ve Nezleden Farkı Koronavirüs Semptomlarının Grip ve Nezleden Farkı
Covit-19 aşısı dünya ile aynı zamanda ülkemizde de başlatıldı Covit-19 aşısı dünya ile aynı zamanda ülkemizde de başlatıldı
Battalgazi Belediyesi Personeli Covid-19 Testi Yaptırdı Battalgazi Belediyesi Personeli Covid-19 Testi Yaptırdı
Vitamin eksikliğinin belirtileri Vitamin eksikliğinin belirtileri
Güneş lekelerinden korunmanın yolları Güneş lekelerinden korunmanın yolları
Sağlıklı karaciğer için tüketilmemesi gereken besinler Sağlıklı karaciğer için tüketilmemesi gereken besinler
Nefes darlığının nedeni astım mı, psikolojik mi? Nefes darlığının nedeni astım mı, psikolojik mi?
Maske takılıyken de sosyal mesafe kuralına uyun Maske takılıyken de sosyal mesafe kuralına uyun
Maske terlettikçe baş ağrısı artıyor terden ıslanan maskeyi kullanmayın Maske terlettikçe baş ağrısı artıyor terden ıslanan maskeyi kullanmayın
Kolluk kuvvetlerinde kadın masası kurulmalı Kolluk kuvvetlerinde kadın masası kurulmalı
Yüzyılın cerrahı 95'inci yaşını 10 bin cerrahla kutladı Yüzyılın cerrahı 95'inci yaşını 10 bin cerrahla kutladı
Kene tehlikesine karşı açık renk kıyafet önerisi Kene tehlikesine karşı açık renk kıyafet önerisi
Koronavirüs akciğerinin yüzde 80'ini kaplamıştı ozon tedavisiyle hayata döndü Koronavirüs akciğerinin yüzde 80'ini kaplamıştı ozon tedavisiyle hayata döndü
Ünlü şarkıcı Adele'i zayıflatmıştı sirtuin diyeti hakkında bilinmesi gerekenler Ünlü şarkıcı Adele'i zayıflatmıştı sirtuin diyeti hakkında bilinmesi gerekenler
Uzmanından YKS'de alınacak koronavirüs önlemleri Uzmanından YKS'de alınacak koronavirüs önlemleri
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne 5 özel görüntüleme cihazı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne 5 özel görüntüleme cihazı
Hastane ile indirim protokolü yaptılar Hastane ile indirim protokolü yaptılar
Obezite cerrahisinde hekime dikkat yılda en az 50 ameliyat yapmış olmalı Obezite cerrahisinde hekime dikkat yılda en az 50 ameliyat yapmış olmalı
Cilt sarkmasını önlemenin püf noktaları Cilt sarkmasını önlemenin püf noktaları
Sağlık Haberleri

Hizmet Sunduğu Hasta Yelpazesini Genişletti

Acıbadem Sağlık Grubu’nun 2006 yılında hizmete sunduğu Acıbadem Kocaeli Hastanesi, hasta yelpazesini genişleterek, 9 Kasım 2020 tarihinden itibaren tüm branşlarda SGK’lı hastaları da kapsayacak şekilde hizmet vermeye başladı.

Koronavirüs Semptomlarının Grip ve Nezleden Farkı

Grip ve nezle vakalarının en çok yaşandığı bu mevsimde soğuk algınlığı, grip ve alerji semptomları corona virüsüyle karıştırılabiliyor.

Covit-19 aşısı dünya ile aynı zamanda ülkemizde de başlatıldı

Covit-19 hastalığına karşı Çin menşeili Sinovac Biotech firması tarafından geliştirilen aşının seri üretiminden önceki son aşaması olan gönüllü insanlar üzerinde denenmesi yani faz-3 çalışması dünya ile aynı zamanda ülkemizde de başlatıldı.

Battalgazi Belediyesi Personeli Covid-19 Testi Yaptırdı

Koronavirüs salgını karşısında tedbirlerini en üst sevide tutan Battalgazi Belediyesi, risk altında bulunan personellerine tedbir amaçlı koronavirüs testi yaptırdı.

Vitamin eksikliğinin belirtileri

Medicana International İstanbul Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Uğur Dilek Calap, vitamin eksikliği ve hlsizlik arasındaki ilişki hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Güneş lekelerinden korunmanın yolları

Uzun saatler güneş maruz kalan ciltlerde lekelenmeler olduğunu söyleyen Çetinkaya 'Güneş lekeleri, beyaz tenli, zor bronzlaşan, kolay kızaran cilt tiplerinde daha sık rastlanıyor.

Sağlıklı karaciğer için tüketilmemesi gereken besinler

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Organ Nakli Bölümünden Prof. Dr. Onur Yaprak, günümüzün en büyük sorunlarından biri haline gelen karaciğer yağlanmasına ilişkin beslenme önerisinde bulundu.

Maske takılıyken de sosyal mesafe kuralına uyun

'MASKE TAKILIYKEN DE VİRÜSÜ ALABİLİRİZ'

Maske terlettikçe baş ağrısı artıyor terden ıslanan maskeyi kullanmayın

Hava sıcaklıklarının yükseldiği şu günlerde koronavirüsten korunmak adına maske kullanmak da zorlaşıyor. Yakın temasın olduğu alanlarda maske kullanımı ihmal edilmemesi gerekiyor.

Kolluk kuvvetlerinde kadın masası kurulmalı

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Pakize Ezgi Akbulut, kadınlar için bazı yenilikler yapılması gerektiğini belirterek, 'Kolluk kuvvetlerinde de ayrı bir kadın masası bulunması taraftarıyım.

Kene tehlikesine karşı açık renk kıyafet önerisi

Normalleşme süreciyle birlikte sosyal mesafeye daha fazla dikkat etmek için vatandaşlar insanlardan uzak yerleri tercih etmeye başladı. Birçok insanın hayatını tehlikeye atan ve ölüme kadar götüren kene ısırmasına karşı Altınbaş Üniversitesi İlk ve Acil Yardım Program Başkanı Öğr. Gör. Özlem Karagöl, 'Keneler, küçükbaş hayvanlardan aldıkları virüsleri kan emme yoluyla insanlara bulaştırıyor. Kenelerde koruyucu tedavi bizim için çok önemli. Parklara, bahçelere gitmeden önce alacağımız önlemlere dikkat etmeliyiz' diye konuştu.

Koronavirüs akciğerinin yüzde 80'ini kaplamıştı ozon tedavisiyle hayata döndü

 Koronavirüs akciğerinin yüzde 80'ini kaplamıştı ozon tedavisiyle hayata döndü

Uzmanından YKS'de alınacak koronavirüs önlemleri

Damlacık yolu ile bulaştığı bilinen korona virüsten korunmak için kişisel mesafenin önemli olduğunu ve ÖSYM'nin oluşturduğu sıra düzeninin de kişisel mesafeye uygun olduğunu söyleyen İstanbul Rumeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Ayşe Tanşu damlacık ile bulaşan enfeksiyonlarda temas önlemlerine de dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne 5 özel görüntüleme cihazı

Türkiye'de sağlık hizmeti kalitesini yükselten şehir hastaneleri, üst düzey teknolojilerle donatılmaya devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma ile Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne son teknolojiye sahip 5 görüntüleme cihazı teslim edildi.

Hastane ile indirim protokolü yaptılar

Güvenlik İş Sendikası ile Divan Hastane arasında indirim anlaşması imzalandı.

Obezite cerrahisinde hekime dikkat yılda en az 50 ameliyat yapmış olmalı

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu'nun TBMM'ye gönderdiği obezite ameliyatlarına ilişkin raporda, merdiven altı kuruluşlarda, hatta Youtube'tan bakılarak ameliyatların yapıldığı bilgisine yer verildi.

Toplam 271 haber.