Sağlık

Koronavirüs akciğerinin yüzde 80'ini kaplamıştı ozon tedavisiyle hayata döndü Koronavirüs akciğerinin yüzde 80'ini kaplamıştı ozon tedavisiyle hayata döndü
Ünlü şarkıcı Adele'i zayıflatmıştı sirtuin diyeti hakkında bilinmesi gerekenler Ünlü şarkıcı Adele'i zayıflatmıştı sirtuin diyeti hakkında bilinmesi gerekenler
Uzmanından YKS'de alınacak koronavirüs önlemleri Uzmanından YKS'de alınacak koronavirüs önlemleri
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne 5 özel görüntüleme cihazı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne 5 özel görüntüleme cihazı
Hastane ile indirim protokolü yaptılar Hastane ile indirim protokolü yaptılar
Obezite cerrahisinde hekime dikkat yılda en az 50 ameliyat yapmış olmalı Obezite cerrahisinde hekime dikkat yılda en az 50 ameliyat yapmış olmalı
Cilt sarkmasını önlemenin püf noktaları Cilt sarkmasını önlemenin püf noktaları
Rahim ve yumurtalığı alınacaktı tümörü dondurarak tedavi ettiler Rahim ve yumurtalığı alınacaktı tümörü dondurarak tedavi ettiler
Uzaktan spor eğitimi alacaklar 'eğitmene' dikkat Uzaktan spor eğitimi alacaklar 'eğitmene' dikkat
Geçmeyen hıçkırığı hafife almayın Geçmeyen hıçkırığı hafife almayın
'İyileşen COVID-19 hastalarının kanı tedavi için öneriliyor' 'İyileşen COVID-19 hastalarının kanı tedavi için öneriliyor'
Diyabet hastalarında diş eti problemi 3 kat fazla görülüyor Diyabet hastalarında diş eti problemi 3 kat fazla görülüyor
Uyku problemini yenmenin püf noktaları Uyku problemini yenmenin püf noktaları
Alerjisi ya da astımı olanlara Covıd-19 tavsiyeleri Alerjisi ya da astımı olanlara Covıd-19 tavsiyeleri
'Koronavirüsle agresifleştik' 'Koronavirüsle agresifleştik'
Kafelerde maske kullanımına dikkat: Çene altına indirmeyin, peçeteye sarın Kafelerde maske kullanımına dikkat: Çene altına indirmeyin, peçeteye sarın
Virüs sonrası 'uyum bozukluğuna' dikkat Virüs sonrası 'uyum bozukluğuna' dikkat
Gıda mühendisi uyardı çilekte görülen kurtçukların zararı yok Gıda mühendisi uyardı çilekte görülen kurtçukların zararı yok
D vitamini eksikliği MS'i kötüleştiriyor D vitamini eksikliği MS'i kötüleştiriyor
Baş dönmesinin sebebi vitamin eksikliği olabilir Baş dönmesinin sebebi vitamin eksikliği olabilir
Sağlık Haberleri

Koronavirüs akciğerinin yüzde 80'ini kaplamıştı ozon tedavisiyle hayata döndü

 Koronavirüs akciğerinin yüzde 80'ini kaplamıştı ozon tedavisiyle hayata döndü

Uzmanından YKS'de alınacak koronavirüs önlemleri

Damlacık yolu ile bulaştığı bilinen korona virüsten korunmak için kişisel mesafenin önemli olduğunu ve ÖSYM'nin oluşturduğu sıra düzeninin de kişisel mesafeye uygun olduğunu söyleyen İstanbul Rumeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Ayşe Tanşu damlacık ile bulaşan enfeksiyonlarda temas önlemlerine de dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne 5 özel görüntüleme cihazı

Türkiye'de sağlık hizmeti kalitesini yükselten şehir hastaneleri, üst düzey teknolojilerle donatılmaya devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma ile Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne son teknolojiye sahip 5 görüntüleme cihazı teslim edildi.

Hastane ile indirim protokolü yaptılar

Güvenlik İş Sendikası ile Divan Hastane arasında indirim anlaşması imzalandı.

Obezite cerrahisinde hekime dikkat yılda en az 50 ameliyat yapmış olmalı

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu'nun TBMM'ye gönderdiği obezite ameliyatlarına ilişkin raporda, merdiven altı kuruluşlarda, hatta Youtube'tan bakılarak ameliyatların yapıldığı bilgisine yer verildi.

Cilt sarkmasını önlemenin püf noktaları

Güzellik Koçu Aylin Çetinkaya, cildin sıkılaştırılması ve farklı seviyelerdeki cilt gevşekliği sorunları için en çok tercih edilen tedaviler hakkında bilgi verdi.

Rahim ve yumurtalığı alınacaktı tümörü dondurarak tedavi ettiler

Ameliyat olmazsa hayatını kaybedeceği belirtilen Seval Ertuğrul, kriyoablasyon tekniği ile tümörün dondurulmasıyla hem ameliyattan kurtulan hem de sağlığına kavuşan Seval Ertuğrul, aylardır görmediği oğluna kavuşmak için taburcu oldu.

Uzaktan spor eğitimi alacaklar 'eğitmene' dikkat

Pandemi süreciyle birlikte uzaktan spor eğitimlerinde artış yaşandığını ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Engin Işık Abanoz, 'Bu işlerden kazanç sağlamaya çalışan eğitimli olmayan kişilerin de gerek sosyal medyadan gerek dijital ortamdan videolar göndermek suretiyle kazanç elde etmeye çalıştığı görülüyor' diye konuştu.

Geçmeyen hıçkırığı hafife almayın

 Çamlıca Medipol Üniversitesi Hastanesi Gastroenteroloji Bölümünden Doç. Dr. Bülent Yaşar, hemen herkeste görülen hıçkırık semptomunun altında ciddi hastalıkların olabileceğini belirterek önemli uyarılarda bulundu.

'İyileşen COVID-19 hastalarının kanı tedavi için öneriliyor'

 Beykent Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Necmi Namal, 14 Haziran Dünya Kan Bağışçıları Gününe özel açıklamalarda bulundu.

Diyabet hastalarında diş eti problemi 3 kat fazla görülüyor

Diyabet ve diş sağlığı arasındaki ilişki yapılan çalışmalarla ortaya konuldu. Ağız ve diş sağlığını korumanın diyabetten koruduğu yönündeki araştırma Güney Kore'den geldi.

Uyku problemini yenmenin püf noktaları

Uykunun günlük yaşam döngüsünde önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Medicana International İstanbul Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Sema Yıldız, uyku bozuklukları hakkın bilgi verdi.

Alerjisi ya da astımı olanlara Covıd-19 tavsiyeleri

 Beykent Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Uzman Dr. Aydanur Mihmanlı, mevsimsel polen nezlesi veya kronik astımı olan kişilerin ekstra risk taşımadığını söyleyerek yanlış bilgilendirmeye dikkat çekti.

'Koronavirüsle agresifleştik'

Agresif tepkilerin sınırlı olan sosyal ilişkilerde bozulmaya yol açacağını belirten Elli, 'Pandemi sürecinin yarattığı söz konusu psikolojik etkenlerle baş edebilmek için en önemli unsur, kişinin hissettiği kaygı, korku, belirsizlik, öfke gibi duyguların, aşırı olmadığı, kişinin işlevselliğini ortadan kaldırmadığı müddetçe işe yarar olduğunu hatırlamaktır. .

Kafelerde maske kullanımına dikkat: Çene altına indirmeyin, peçeteye sarın

Koronavirüs salgını nedeniyle getirilen kısıtlamalar 1 Haziran itibariyle 'yeni normal'e döndü. Bu kapsamda şehirlerarası seyahat yasağı kısıtlaması kalkarken, kafeler, restoranlar, çay bahçeleri de hizmet vermeye yeniden başladı. Yaz ayının gelmesiyle birlikte insanlar da tatil planı yapmaya hazırlanıyor.  

Virüs sonrası 'uyum bozukluğuna' dikkat

Uzmanlar, koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süredir evlerde geçirilen sürenin ardından, iş ve sosyal yaşantıya geri dönüşle birlikte bir takım psikolojik sorunların da ortaya çıkabileceği uyarısında bulunuyor. Sürecin etkilerinin herkes için farklı olabileceğinin altını çizen Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Oya Mortan Sevi, yaşanabilecek psikolojik sorunları işaret ederek sürecin nasıl daha sağlıklı bir şekilde atlatılacağı konusunda bilgiler verdi. Sevi, 'Algı ve beklentilerimiz duygularımızı ve bu süreci nasıl yaşadığımızı etkileyecektir. Her şeyin birdenbire eskiye dönmesini beklemek hayal kırıklığı yaratabilir. Eskiye dönüş kademeli olacaktır. Bu durum can sıkıcı gibi görünse de ortaya çıkabilecek daha büyük sorunları önleme amacı içerdiği hatırlanmalı ve sabırlı davranılmalıdır. Eski hayatımıza ilişkin rutinler mümkün olduğunca bu normalleşme sürecinin bir parçası olmalıdır' diyerek önemli uyarılarda bulundu.

Gıda mühendisi uyardı çilekte görülen kurtçukların zararı yok

Prof. Dr. Nazlı, "Suda bolca yıkamalıyız. Özellikle çileğin yaprak kısımlarını alıp bol su ile meyveyi yıkamalısınız.  

D vitamini eksikliği MS'i kötüleştiriyor

Uzmanlara göre beyin hücrelerinin yıkımıyla seyreden bir hastalık olan Multiple Skleroz (MS) konusunda halen bilinmezliğini koruyan birçok nokta bulunuyor.

Toplam 195 haber.