Ekonomi

Şirketlere 5 maddede normalleşme tüyoları Şirketlere 5 maddede normalleşme tüyoları
'Yağlı tohumlar 'stratejik ürün' olsun üretimi ve ihracatı artıralım' 'Yağlı tohumlar 'stratejik ürün' olsun üretimi ve ihracatı artıralım'
Türkiye'de bir ilk! Asansörler ayakla çağrılacak, hava NASA sistemi ile temizlenecek Türkiye'de bir ilk! Asansörler ayakla çağrılacak, hava NASA sistemi ile temizlenecek
Bu ürünlere olan ilgi ramazanda 4 kat arttı Bu ürünlere olan ilgi ramazanda 4 kat arttı
Tarihi köşk 100 milyon liraya satışa çıkarıldı Tarihi köşk 100 milyon liraya satışa çıkarıldı
Şekerleme sektörü bayram sonrası yükselişe geçecek Şekerleme sektörü bayram sonrası yükselişe geçecek
Bahçe, balkon, terasa talep patladı Bahçe, balkon, terasa talep patladı
Kadın girişimciler koronavirüs deneyimlerini anlattı Kadın girişimciler koronavirüs deneyimlerini anlattı
İstanbul Hububat Birliği 659 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi İstanbul Hububat Birliği 659 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi
Gençler tarımsal üretimde sahaya inmeli Gençler tarımsal üretimde sahaya inmeli
'Krizden En Fazla Ulaştırma Sektörü Zarar Gördü' 'Krizden En Fazla Ulaştırma Sektörü Zarar Gördü'
'Koronavirüsle kalıcı mücadelenin yolu ilaçtan değil tarımdan geçer' 'Koronavirüsle kalıcı mücadelenin yolu ilaçtan değil tarımdan geçer'
'Yeterli bakliyatımız var, endişe etmeyin' 'Yeterli bakliyatımız var, endişe etmeyin'
İnternet alışverişlerinde kredi kartı güvenliğini sağlamanın 4 yolu İnternet alışverişlerinde kredi kartı güvenliğini sağlamanın 4 yolu
Covid-19 araştırma sonucu: Türkiye'de en çok ve en az endişe duyan bölgeler Covid-19 araştırma sonucu: Türkiye'de en çok ve en az endişe duyan bölgeler
'Salgın sürecinde gıda ve tarıma azami önem verilmeli' 'Salgın sürecinde gıda ve tarıma azami önem verilmeli'
Elazığ'a Pozitif Ayrımcılık Yapılmalı Elazığ'a Pozitif Ayrımcılık Yapılmalı
İhtiyaç sahiplerine 10 bin 'Ramazan Dayanışma Paketi' İhtiyaç sahiplerine 10 bin 'Ramazan Dayanışma Paketi'
Motosikletli gönüllülere akaryakıt desteği Motosikletli gönüllülere akaryakıt desteği
Hava yolu şirketinden 23 Nisan çağrısı Hava yolu şirketinden 23 Nisan çağrısı
Ekonomi Haberleri

ELEP’de Gündem Enerji

Elazığ Ekonomi Platformu Haftalık Olağan Toplantısını Platform Üyesi Enerji Verimliliğini Arttırma Derneği (EVADER)’in ev sahipliğinde gerçekleşti.

MÜSİAD’dan İhracat Hamlesi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD) ve DEİK iş birliğinde 01-05 Nisan 2019 Tarihleri arasında Benin ve Togo’ya yönelik iş gezisi programı düzenlenecek olup; ikili iş görüşmeleri, kurum ve kuruluş ziyaretleri ve toplantılar gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Başkan Özeren’den: "101.GİK Değerlendirmesi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ( MÜSİAD) 101. Genel İdare Kurulu, MÜSİAD Afyon Şubesinin Ev Sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammed Güven Konuk oldu. GİK toplantısında “YERLİ İLAÇ ÜRETİMİ VE TERMAL SAĞLIK TURİZMİ FIRSATLARI” konularıyla ilgili sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. MÜSİAD Elazığ Başkanı Mehmet Özeren, Başkan Yardımcısı Murat Dağhan, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Akın ve Yıldırım Karabulut toplantıda hazır bulundu.

ELAZIĞ MÜSİAD TKDK’YI AĞIRLADI.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD)Elazığ’ın Geleneksel Olarak Düzenlediği Dost Meclisi Toplantısının bu haftaki konuğu Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz konuk oldu.

Elazığ Ekonomi Platformundan açıklama…

Elazığ Ekonomi Platformu; “Biraz Tasarruf İmalata Devam ve İhracatı Arttırmak” lazım diyor.

MÜSİAD ÜYELERİNE MALİ DESTEK PROGRAMLARI TANITILDI

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD)Elazığ Şubesinin Geleneksel Dost Meclisi Toplantısına Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abvulvahap Yoğunlu Konuk oldu ve MÜSİAD Üyelerine Fırat Kalkınma Ajansının KOBİ’lere yönelik destekleri hakkında bilgiler verdi.

MÜSİAD’DA GÜNDEM TEKSTİL

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD)Geleneksel Dost Meclisi Toplatılarının Bu Haftaki Konukları SMM Tekstil Firması Genel Müdürü İsmail Şimşek ve F. Ü Makina Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Hakan F. Öztop Konuk oldu

Ekonomide Toparlanma Başlıyor…

MÜSİAD Elazığ Başkanı Mehmet Özeren; Dün Açıklanan MÜSİAD SAMEKS verilerini değerlendirdi. Verilere göre ekonomimizde yavaş yavaş toparlanma sinyalleri alınmaktadır. Hükümet tarafından da her gün açıklanan yeni destek paketleri sayesinde toparlanmanın biraz daha hızlı bir ivme kazanacağını düşünmekteyiz.

Ticari Hayatta Yaşanan Sorunlar Elazığ Ekonomi Platformunda Masaya Yatırıldı

Elazığ Ekonomi Platformu(ELEP)Haftalık Toplantısını Platform Üyesi Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD) ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

ELAZIĞ EKONOMİ PLATFORMU; "KENEVİR EKİMİ ELAZIĞ DAHİL EDİLSİN"

Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Süleyman Kamaç, Gıda, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından alınan karara göre Türkiye’nin 19 ilinde kenevir üretilmesinin açıklanmasında İlimizin olmayışı bizi üzmüştür dedi.

Başkan Kalan Asgari Ücret Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD ) Malatya Başkanı Hüseyin KALAN yeni asgari ücrete ilişkin, "2019 yılı için önceki yıla göre yüzde 26 artışla net 2 bin 20 lira olarak belirlenen asgari ücretin tatmin edici olduğunu Söyledi.

ELEP Üyelerine SGK Destekleri ve Teşvikleri Hakkında Bilgiler Verildi

Elazığ Ekonomi Platformu Haftalık Olağan Toplantısına Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Ayhan Tuncer Konuk oldu ve 2018 Yılında yapılan çalışmalar ve destekler hakkında platform üyelerine bilgiler verdi.

MÜSİAD Türkiye Başkanlarından Ortak Açıklama

Türkiye’nin 86 farklı noktasında faaliyetlerine devam eden MÜSİAD, Yeni Genel Merkez’de “Türkiye Şube Başkanları Yılsonu Genel Değerlendirme ve İstişare Toplantısı ” düzenledi.

ELEP’İN TOPLANTI KONUĞU İŞKUR İL MÜDÜRÜ ABDULLAH BALCI

Elazığ Ekonomi Platformunun Haftalık Olağan Toplantısına Elazığ İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı ve İş ve Meslek Danışmanı Muhammed Sadettin Güler konuk oldu.

BAKAN SELÇUK, "ÇİFT KANATLI" ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, hem derslerinde başarı gösteren hem de farklı alanlardaki uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere seslenerek, "Unutmayın ki başarı elde ederek sadece kendinizle ilgili bir şey yapmıyorsunuz, sizi gören birçok gence de hayal aşılıyorsunuz ve o hayaller onların da hedefleri olmasını sağlıyor." dedi.

ELAZIĞ 1. İŞ VE İSTİHDAM FUARI AÇILDI

Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası, İş-Kur ve Gelecek Fuarcılık tarafından işverenlerin kalifiye eleman teminine yardımcı olmak, gençlerin iş hayatında yer almalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu arttırmak amacıyla “Elazığ 1. İş ve İstihdam Fuarı” düzenlenen törenle açıldı.

Toplam 172 haber.