CİLT GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER


''Aziz ve Celil olan Allah, dermanını vermediği hiçbir hastalık yaratmamıştır. Onu bilen bilir, bilmeyen bilmez.'' (Hadis-i şerif)

''İlaç yerine iradenizi kuvvetlendiriniz.'' (Hz. Muhammed s.a.v.)

 

Batı Himalaya dağları eteklerinin Rajasthan bögesinde ikamet eden Uygur Türklerinin ve Hindistanlı Müslüman kardeşlerimizin, cilt güzelliği ve zayıflamak için kullandıkları bazı reçeteleri, siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

 

Herkes güzel ve sağlıklı bir cilt sahibi olmak ister. ''herkes layık olduğu cilde sahiptir.''   Cildimizin güzelliği için cilde sürülen kimyasal içerikli kremler günceldir bir dereceye kadar güzel olmayı sağlar. Cildin gerçek güzelliği ve tazeliği, doğal ve dengeli beslenme ile içeriden sağlanır. 

 

Bir bayanın güzel bir cilde sahip olması yeterince kanlı olmasıyla sağlanır. Günlük gıdalarla yeterli kükürt alındığında kanın içindeki mikroplar ve zararlı maddeler yok our ve kan temizlenir.

 

Her gün mevsimsel taze meyve-sebze yiyerek bağırsak tembelliği giderilip, kan temizlenir. Cildin sağlıklı sağlıklı olmasını isteyen kabız olmaması önemli rol oynar.  Önce kabızlık sorunu giderilmelidir ki, cild güzelleşsin. Kabızlık sorunu çekenler  kanı temiz olmaz. Bu da cildin güzelliğini ve rengini kaybeder ve yüzünde sivilceler oluşur. Hastalıkların anahtarı (oluşması), kabızlık olduğunu unutmayın?

 

İyi bir vücut formu ve güzel bir cild rengi kazanmak ve bunları mahafaza edebilmek için, her ay 8 gün aşağıda ki reçete'nin kürünü yapın. 

 

REÇETE 1-

Malzeme: 

1- 35 gram kereviz (yaprak veya baş) 

2- 70 Gram havuç

3-30 Gram maydanoz

4- 35 gram ıspanak 

5- Bir tatlı kaşığı taze Zencefil rendesi

6- Bir litre su

 

HAZIRLANIŞI:

Malzemeleri, soyun yıkayın, ince doğrayıp kaynamakta olan suyun içine atıp kısık ateşte 10 dakika kaynadıktan sonra ocağı söndürün. 20 dakika demlendikten sonra süzün. Yarım çay kaşığı iyotlu tuz ve iki limon sıkınız. 

 

KULLANILIŞI:

Dört saat ara ile aç karnına bir günde içilecektir.

 

ŞİFASI:

Hazırladığınız bu reçete vücuda bol demir ve kükürt sağlar, ayrıca vücudunuzda ki fazla suyu dışarı atarak zayıflatır. 

 

REÇETE 2-

NARENCİYE BALINDAN GÜZELLİKLER:

Himalaya dağları eteklerinin Rajasthan bölgesinde uygulanan bir reçete: Cild güzelliğiniz için, narenciye (Portakal-mandalina-Limon) balı ile cildinize parmak ucuyla fraksiyon yapıp 30-40 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın. Bu bal, cildinizi tazeleyecektir.

Ayrıca narenciye balı akne ve sivilceler için, doğal bir çözüm olduğunu unutmayın. Narenciye balının, faydalarına hayret edeceksiniz.

 

REÇETE 3-

Malzeme: Tuzsuz beyaz leblebi, kalorisi az olan bir kuruyemiştir.  Özellikle diyet yapanlar rahatlıkla yiyebilirler. Midenizin tok olmasını hissedip fazla yemek yeme ihtiyacını duymazsınız. Bu uygulama da kilo vermenize yardımcı olur. Beyaz leblebinin içerdiği antioksidan sayesinde vücudun kansere dönüşme tehlikesi olan zararlı hücreleri öldürür. Mide de ki, asidi dengeler. 

 

 

Bu bilgiler, destek içindir. Aile doktorunuza danışarak kullanmanız daha faydalı olur.

 

Vatan Şehitlerini ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü  Rahmetle, Gazilerimizi Minnetle anar. Hasta ve yaralılara acil şifalar dileriz.

  

ÖZDEYİŞLER: 

1-Her derde bir deva bulunur. Lakin ahlaksızlık illetini iyi edecek bir ilaç yoktur. (Hz. Ali r.a.)

2- Sağlık ve yaşam, önemli derecede bir kimya olayı olduğunun bilincinde miyiz? (Prof. Dr. Kimya Yük. Müh. Abdullah Çoban)

3 Mutluluk, sağlığımızın beyin kimyasıdır. (Prof. Dr. Kimya Yük. Müh. Abdullah Çoban)

4- Şifayı bulabilmek için, ibadet duygusu ile yapılmalıdır ki, Cenab-ı Allah şifayı versin. (Numan Aladağ)

5- Tıbbın amacı, hastaya sadakat ve samimiyetle ilgi gösterip yaşamı uzatmaktır. Tıbbın ülküsü ise hekime olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktır. (Numan Aladağ)

6- İlaçlar sayesinde sürdürülen yaşam, yaşamların en korkuncudur. -Carl Linnaeus (1707-1778)

7- Ağrıyı ve hastalığı kontrol altına almanın ve bunlardan kurtulmanın yolu vücudu daha iyi tanımaktan geçer. (William Horvey, M.D.)

8- Fiziksel yapının, insanların davranışları ve kişiliği ile hiç bir ilgisi olmadığı yaygın inancı tamamen yanlıştır. Bedenimiz karekterimizin anahtarıdır. (Ernest. A. Hooton, Ph. D.)

 

Hadis-i Şerifler Kaynakçası: Erzurumlu Hafız Abdullah Aldır Hoca)

numanaladag@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Nis
18Nis
12Nis
06Nis
27Mar

Berat Gecesinin Bereketi