2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Karne Töreni İle Tamamlandı.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sayın Valimizin de Katıldığı Karne Töreni İle Tamamlandı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Bugün 8.896 Öğretmenimiz ile 519 eğitim kurumumuzda öğrenim gören 127.422 öğrencimiz karnelerini alarak yaz tatiline girdiler.

2021-2022 eğitim öğretim yılının son gününde ilimiz Valisi Dr. Ömer TORAMAN ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT Şehit Mehmet Akpınar İlkokulunda düzenlenen karne törenine katılarak öğrencilerimizin karnelerini dağıttılar.

Öğrencilerimizin karne sevincine ortak olan ilimiz Valisi Dr. Ömer TORAMAN öğrencilerimize karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler de dağıttı.

Bayram havasın içerisinde geçen karne töreninin ardından Vali Dr. Ömer TORAMAN ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT öğrencilerimiz tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisini izlediler.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT 2 yıl aradan sonra yüz yüze eğitimin sağlıklı yürütülmesi için büyük bir gayret ve çaba sarf eden tüm öğretmen ve eğitim çalışanlarına teşekkür ederek velilerimize bazı hatırlatmalarda bulundu.

Müdür YİĞİT açıklamasında;

“Karne notları, çocuğunuzun bir yıl boyunca gösterdiği çalışma davranışlarının ürünüdür.  Ancak bu notlar çocuğunuzun kişilik değerlendirmesi değildir. Karne sonucuna göstereceğiniz tepkinizde ve çocuğunuza yönelik tutumunuzda bunu göz önüne almalısınız.

Kötü bir karne ile karşılaştığınızda çocuğunuza kızmak, bağırmak, kişiliğine yönelik eleştirilerde bulunmak onun bundan sonraki başarısına katkı sağlamayacaktır. Bu olumsuz tutumlar zaten suçluluk hisseden ve üzülen çocuğunuzun psikolojik durumunu ve kendine güvenini daha da kötüleştirecektir.

Bu nedenle çocuklarımızı anlayışla karşılamanızı, onlarla doğru ve sağlıklı bir iletişim kurarak ders notlarını düzeltebilmeleri için geleceğe yönelik planlamalar yapmanızı istiyoruz” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN