Aşı Karşıtlarına PCR Zorunluluğu Getirildi

İçişleri Bakanlığı, Korona Virüs ile mücadele kapsamında, PCR Testi ile ilgili olarak aldığı yeni kararları açıkladı. Bakanlık almış olduğu kararları, genelge halinde 81 İl Valiliği'ne gönderdi.

PAYLAŞ
Aşı Karşıtlarına PCR Zorunluluğu Getirildi
İçişleri Bakanlığı, Korona Virüs ile mücadele kapsamında, PCR Testi ile ilgili olarak aldığı yeni kararları açıkladı. Bakanlık almış olduğu kararları, genelge halinde 81 İl Valiliği’ne gönderdi.
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, aşı karşıtlarını zorlayacak düzenlemelerin getirildiği duyuruldu. Bakanlık tarafından alınan yeni kararlara göre; aşı yaptırmayanlardan, belli alanlara girişlerinde  ve yolculuk öncesinde PCR Testi istenecek.

 Bakanlık tarafından yapılan açıklamanın detayları ise şu şekilde oldu; Başta öğretmenler olmak üzere eğitim personeli, kantin çalışanları ile öğrenci servislerinin şoför ve rehber personeli gibi, öğrencilerle bir araya gelecek görevlilerden, aşı olmamış ya da daha önce hastalık geçirmemiş olanlardan, haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenecek.

PCR testi sonuçları, okul idareleri tarafından gerekli işlemler yapılmak üzere kayıt altında tutulacak. Aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerden, okul, sinema, tiyatro, konser  ya da şehirlerarası toplu taşıma araçlarını (uçak, tren, otobüs vb.) kullanma sırasında PCR Testi istenilecek. PCR Testi zorunluluğu, 18 yaş ve üzeri vatandaşların tamamı için uygulanacak.


 

Kaynak:Yeni Ufuk

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN