Başkan Bahşi'den Personel Eksikliği Açıklaması

Eğitim-Bir Sen Başkanı Bahşi, Yardımcı Hizmetler Personel sıkıntısının çözümü yönünde, 'Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında, İş-Kur personeli görevlendirilmesi' hususuna dikkat çekti.

PAYLAŞ
Başkan Bahşi'den Personel Eksikliği Açıklaması
Eğitim-Bir Sen Başkanı Bahşi, Yardımcı Hizmetler Personel sıkıntısının çözümü yönünde, “Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında, İş-Kur personeli görevlendirilmesi” hususuna dikkat çekti.
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Başkan Bahşi açıklamasında;6 Eylül itibariyle okullar açılacak. Okullardaki personel eksikliği pandemi sürecinde daha fazla hissedilmiş ve okullar açılmadan önce bu ihtiyaç iyice artmıştır. Yardımcı Hizmetler Personel sıkıntısı her dönem yaşanan bir sıkıntı. Bu sıkıntıyı gidermek için Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında İş-Kur personeli görevlendirilmesi yapılıyordu. Ancak bu görevlendirmelerin okullar eğitim-öğretim yılına başlamadan önce yapılması gerekirken, okullar açıldıktan bir aydan daha fazla bir süre sonra yapılıyor. Hal böyle olunca okullarda temizlik ve hijyen problemi giderek artıyor. Özellikle bu pandemi sürecinde temizlik kurallarına daha fazla dikkat edilmesi gerekirken personel sıkıntısı çekilmekte ve yeterince temizlik yapılmamaktadır. 

MEB ve İŞ-KUR'un gerekli prosedürleri zaman geçmeden yerine getirmesi ve bu sorunun çözümü için gerekli adımları bir an önce atmaları gerekir.” Dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN