Başkan Saraç'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Ahmet SARAÇ, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

PAYLAŞ
Başkan Saraç'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı
Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Ahmet SARAÇ, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Türk milletinin şanlı tarihinin altın halkalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Başkan Saraç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk milletinin ve devletinin istiklali ve istikbali için 26 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Başkomutanlığında başlayan Büyük Taarruz, büyük bir fedakarlık ve dünyaya örnek destansı kahramanlık mücadelesiyle Dumlupınar’da aziz milletimizin zaferiyle sonlandı. 30 Ağustos’ta kazanılan bu destansı zaferle milletimiz, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu kutlu zafer Anadolu insanının; kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekûn verdiği onurlu bir mücadelenin eseridir.

Türkiye Cumhuriyetimiz’in de müjdesi olan Büyük Zafer, tarihten silinmek istenen Türk milletinin yeniden şahlanışının adıdır.
Kahraman atalarımızın büyük bir fedakârlık ile kazandığı bu şanlı zaferden aldığımız ilham ve cesaretle ülkemize daha müreffeh bir geleceğe taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Birlik ve dirlik içerisinde ülkemizi hep birlikte geleceğe taşıyacağız.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıl dönümünü millet olarak hep birlikte kenetlenerek kutlamanın mutluluğunu yaşarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı can-ı gönülden tebrik ediyorum.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN