Belediye Başkanından Garip İsraf Savunması

Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz, 'Şahin alacak halimiz yok ya…'

PAYLAŞ
Belediye Başkanından Garip İsraf Savunması
Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz, “Şahin alacak halimiz yok ya…”
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

AK Parti Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz’ın, Cumhurbaşkanlığı tarafından israf ile mücadele kapsamında yayınlanan, kararnameye aykırı davranarak aldığı, lüks makam aracı sonrasındaki tepkileri, kamuoyunun gündemine taşımıştık. Haberimiz sonrasında, Sözcü Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan  Yılmaz, garip bir savunmaya imza attı. Yılmaz açıklamasında; “ Ben gidip, 1 buçuk milyona sıfır AUDI marka araç da alabilirdim. ”dedi.

“İstesem 1.5 Milyona Sıfır AUDI Alabilirdim”

Makam aracı alım kararının geçen sene meclisin onayından geçtiğini belirten, AK Parti  Yurtbaşı Belde Belediye Başkanı Yasin Yılmaz, “Eski aracımızı ihaleyle 200 bin TL'ye sattık. 400 bin küsur daha üzerine koyarak, 2016 model AUDI marka aracı aldık. Araç alımıyla ilgili 1 sene önce, belediye meclisinden kararı almıştık. Eski aracımız 600 bindeydi, 20-30 bin TL masrafı çıkıyordu. Yoksa; ben gidip 1 buçuk milyona sıfır AUDI marka araç da alabilirdim. Paramız var. Belediyemizin 33 milyon geliri var, şu an kasamızda 10 milyon lira paramız var. İstesem; 1 buçuk milyona araba da alırdım. Devleti neden zarara sokalım? 66 binde olan bir araç aldık” diye konuştu.

Başkana göre AUDI Lüks Değilmiş

AUDI marka aracın lüks olmadığını savunan Yılmaz, “Ortada lüks bir araba yok. Cumhurbaşkanımız, tasarruf tedbirleriyle ilgili yapmış olduğu uyarıda ‘lüks araçlar almayın’ uyarısında bulunuyor. Biz de, bu uyarıya uyarak bu aracı aldık, gidip Şahin alacak halimiz yok ya… Ben 4 aydır arabamı satmışım. 4 aydır bir araba da kiralamadım. Kendime  bu aracı da satın aldım. Birçok belediye başkanı 7 bin TL, 10 bin TL vererek araç kiralıyor. Ama ben kiralamadım. 4 aydır, arkadaşlarımın araçlarına binip geziyordum. Hangi belediye başkanı bunu yapar? Kaldı ki benim bütçem de var.” ifadelerini kullandı.


 

Kaynak:Yeni Ufuk

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN