Daha Adil Bir Dünya İçin Hedef '2023'

Büyük Türkiye yolunda, 2023 hedefine doğru hızla ilerlerken, Sayın Cumhurbaşkanı'mızın bizzat kaleme aldığı 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' kitabından 2023 adet alarak, başta değerli gençlerimiz olmak üzere Elazığ'ımızın güzide insanlarına dağıtmak düşüncesi ile, bir hayırlı hizmet eda etmek için yola çıktık.

PAYLAŞ
Daha Adil Bir Dünya İçin Hedef  '2023'
Büyük Türkiye yolunda, 2023 hedefine doğru hızla ilerlerken, Sayın Cumhurbaşkanı'mızın bizzat kaleme aldığı "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabından 2023 adet alarak, başta değerli gençlerimiz olmak üzere Elazığ'ımızın güzide insanlarına dağıtmak düşüncesi ile, bir hayırlı hizmet eda etmek için yola çıktık.
Harput Sancak Haber - Editör

Son iki yüz yıldan bugüne, özellikle Osmanlı Devleti' nin, Batı emperyalizmi tarafından topyekün saldırılarla zayıflatılıp, yıkılmasından sonra, dünya üzerinde egemen güç olarak ortaya çıkan Batı medeniyeti ve sözüm ona uluslar arası hukuk ve adaletin tesisi için kurulan Birleşmiş Milletlerin, yeryüzünde, zulüm, baskı, sömürü ve haksızlıklara dayalı bir düzen kurduğunu çok acı tecrübelerle müşahede ettik.

Özellikle İslam Devletleri üzerinde kurulan sömürü düzeni, tüm İslam coğrafyasında sadece kaynakların gaspedilmesi ile kalmamış, insan hakları, inanç hürriyeti, ailenin kutsallığı gibi pek çok manevi değerleri de baskı ve zulümle yok saymıştır.

Ülkemizde de Kurtuluş Savaşının ardından, bin bir fedakarlık ve güçlüklerle Milletimizin tesis ettiği Cumhuriyetin kurumlarına sirayet etmek sureti ile, baskı ve zulüm düzeni kurularak, defalarca yapılan dış mihraklı askeri darbelerle, yıllar boyunca milli ve manevi değerlerimiz yok edilmeye çalışılmış, bir yandan da kökleri Ülkemize ait olmadığı her haliyle belli olan bir mutlu azınlık, ülkemizin kaynaklarını sömürerek halkımızı, yoksulluk ve imkansızlıklara reva görmüşlerdir.

Adnan Menderes'i idam sehpalarına koyan, Turgut ÖZAL''ı ve Necmettin ERBAKAN'I, iktidar olduğu halde muktedir etmeyen, vesayetçi ve cuntacı bir zihniyet, 28 Şubatlarla halkımızı her türlü din ve vicdan hürriyetinden mahrum bırakan bir dikte rejimi, Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ı da uydurma mahkeme kararları ile cezaevine göndermişti.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Milli Türk Talebe Birliği, Akıncılar Derneği, Milli Selamet ve Refah partisi yıllarından itibaren, gençliğini ve ömrünü bir kutlu davaya adayarak, ve nihayetinde AK PARTİ ile memleketin her köşesinde teveccüh kazanarak iktidar olmuştur. Son yirmi yılda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ile, vesayetçi, darbeci, terör sevici, ihanet çetelerini bir bir alt ederek, din ve vicdan hürriyetini kazanmış, Hak ve adaleti ülkede hakim kılmıştır. Ekonomi ve Askeri Sanayide dev hamlelerle ilerlemiş, Dünya üzerinde söz sahibi, Güçlü bir Türkiye konumuna ulaşmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Milletimizin de desteği ile, yurt içinde başardığı tüm bu kazanımların yanı sıra, Bölgemizde de gerek Suriye, gerek Libya, gerekse Azerbaycan 'da elde ettiği zaferlerle Bölgesel bir güç olduğu kanıtlanmıştır.

Şimdi, Sayın Cumhurbaşkanımız' ın, DAVOS' da başlayan, Dünya Sionist ve emperyalist düzenine ' bir dakika, dur' diyen çıkışının devamı olarak " Dünya beşten büyüktür" sözü, Birleşmiş Milletlere de artık bu bozuk ve haksız düzenin gözden geçirilmesi gerektiğini hatırlatmaktadır. Ülkemizde ve Bölgemizde, söz sahibi olarak, haksızlığa, sömürüye hayır diyen Türkiye artık dünya üzerinde de hak ve adalet arayan başta İslam ülkeleri olmak üzere tüm mazlum Milletlerin umududur.
Sayın Cumhurbaşkanımızın "Daha adil bir dünya mümkün" diyerek çıktığı bu kutlu yolda yanında olmak, Hepimizin olduğu gibi şahsımında hedefidir.
Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile,
Sadece beş ülkenin bütün dünyanın kaderini etkileyecek konularda karar vermesi ne ahlaki ne adildir. Dünya beş ülkeden büyüktür.”

Sayın Cumhurbaşkanımızın kitabında ifade ettiği gibi Türkiye'nin mücadelesi, daha adil, daha müreffeh, daha barışçıl, daha huzurlu bir dünyanın inşasına katkı sunma çabasıdır.
Bu açıdan Sayın Cumhurbaşkanımızın yazmış olduğu bu kitabı çok değerli ve anlamlı buluyorum.
Bir günde okuduğum bu kitabı daha iyi anlamak için birkaç kez okunması gerektiğini düşünüyorum.
Temennim, Sayın Cumhurbaşkanımızın kitapta vermiş olduğu mesajların yurt içinde ve yurt dışında yankı bulmasıdır.
Bugün, dünyanın her zamankinden daha çok, adil bir düzene ihtiyacı var.
Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu misyonunu hedefine ulaşarak tamamlayacaktır inşallah.

Ahmet SARAÇ
Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN