Elazığ Ticaret Borsası Başkan Adayı Yavuz Oğuz'un Adaylık Açıklaması

Yavuz Oğuz, Elazığ Ticaret Borsası Başkanlığına aday olduğunu açıklayarak, bu görevi en iyi şekilde yürüteceklerini dile getirdi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Elazığ Ticaret Borsası Başkan Adayı Yavuz Oğuz açıklamasında; “Saygıdeğer Elazığ Kamuoyu, Elazığ Ticaret Borsamızın çok kıymetli üyeleri, basınımızın değerli temsilcileri;
Arkadaşlarımın ve Borsamızın kıymetli üyelerinin yoğun talebi üzerine yeniden Ticaret Borsası Başkanlığına aday olduğumu kamuoyuna saygıyla duyuruyorum.
Elazığ Ticaret Borsası şehrimizin 85 yıllık köklü bir kurumu olması ticaret hayatının içerisinde birçok sektöre hizmet veren biri olmam üyelerimizin teşviki ile bilgi becerisi ve tecrübesi yüksek ekibimizle birlikte bu görevi en iyi şekilde yürüteceğimize inandığımızdan bu hizmete yeniden talip olduk.
İlimizi her platformda en yüksek, en iyi ve anlaşılır bir şekilde temsil edeceğimizden, hizmeti tabana yayarak yürüteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
Herkesin bildiği üzere ilimizin ekonomisi tarım ve hayvancılık ile hayvansal ürünlere dayalı bir yapıya sahiptir. Son yıllarda daha da kıymetli hale gelen temel gıda üretimi ve pazarlaması konusunda sektör bazlı üreticiden tüketiciye bütün paydaşlarla çalışmalar yaparak çözüm üretmek için ilimizdeki kurumlarla koordineli çalışarak verim arttırmanın ve pazarlanmasının çarelerini arayacağız. Bu şekilde hem üretim kapasitelerini arttırıp hem de ilimizin ve ülkemizin kalkınmasına ve istihdam sağlanmasına katkıda bulunacağız. Borsa üstleneceği misyonla ilimizin kalkınmasında büyük bir güç olacaktır.
  Bundan önceki seçim çalışmalarımda ve şimdiki çalışmalarımda üyelerimizin sorunlarını dikkatle dinleyip çözüm önerilerini değerlendirip projelerimizi hazırlamış durumdayız. Borsamızın 113 borsa içerisinde Odalar Birliği kaynaklarını incelediğimizde yıllık işlem hacmi bakımından:
2019 yılında 86. 2020 yılında 90. 2021 yılında da 91.  sıraya düşerek hiç de hak etmediği bir yerde görmekteyiz.” Dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN