Elazığ Valiliği'nde Destek Toplantısı Yapıldı

Elazığ Valiliği tarafından, ülke genelinde meydana gelen, sel ve yangınlar dolayısıyla zarar gören vatandaşlara, destek vermek için yapılacakların ele alındığı bir toplantı düzenlendi.

PAYLAŞ
Elazığ Valiliği'nde Destek Toplantısı Yapıldı
Elazığ Valiliği tarafından, ülke genelinde meydana gelen, sel ve yangınlar dolayısıyla zarar gören vatandaşlara, destek vermek için yapılacakların ele alındığı bir toplantı düzenlendi.
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya,  AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,  belediye başkanları, kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı

Elazığ Valisi Erkaya  Yırık toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, “ Ağustos ayı içerisinde, gerek Antalya’da, gerekse civar illerde başlayan orman yangınları, yoğun bir gayret ile söndürülmüş durumda... Yangın süresince, ülkemizin değerli varlıkları olan, ormanlarımızın büyük kısmında maalesef tahribat gelişti. Yangın hadisesi bitmeden, Rize ile başlayan, sonrasında Kastamonu ve Bartın’la devam eden sel felaketlerini de yaşadık. Bu felaketlerde 60’a yakın vatandaşımız hayatını kaybetti. 48 vatandaşımız ise, orman yangınlarında hayatını kaybetti. Kayıplarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına ise baş sağlığı diliyorum. İnşallah böyle sıkıntıları tekrar yaşamayız. Bu süreçte, karşılıklı yardımlaşma hususuna, vatandaşlarımızın en üst düzeyde riayet etmesi neticesinde, bir yardım kampanyası düzenlendi. Elbette, toplanan yardımlarla bu sıkıntıların hepsini bertaraf etmek mümkün değil. Ama Elazığ olarak, selde ve orman yangınlarında zarar gören vatandaşlarımızın, kayıplarına bir nebze de olsa destek verebilirsek,  bu hepimizin mutluluğu olacak” dedi

“Daha Müreffeh Günlere Doğru İlerleyeceğiz “

Açıklamalarını sürdüren vali Yırık, “Devletimiz her daim güçlü, devletimiz, her daim milletimizin yanında, bir sene önce 24 Ocak’ta Elazığ’daydı, ondan bir müddet sonra Giresun’da,  bir müddet sonra Van, Bingöl ve Rize’deydi. Kastamonu ve Bartın’daydı. Meydana gelen kayıplar ve zararlar,  ülkemizin son yıllarda afetler dolayısıyla, masraflarını ve giderlerini de arttırmış durumda... Bizim milletimizin bahsettiğimiz gibi son derece bir hasreti var. O da,  zor zamanlarda birlik ve beraberlik örneği göstermek. Bu ülke kuruluşunda, geçmişinde, aynı hasretle bugünlere kadar gelmiş, bundan sonra da inşallah geleceğe güvenle bakan yapımızla, aynı şekilde daha müreffeh günlere doğru ilerleyeceğiz” dedi.


 

Kaynak:Yeni Ufuk

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN