Rektör Göktaş'tan Havalimanı Müjdesi

Fırat Üniversitesi Rektörü Fahrettin Göktaş, öğrencilerin mağdur olmamasi için havalimanının kapatılmasının, 15 gün ertelendiğini açıkladı

PAYLAŞ
Rektör Göktaş'tan Havalimanı Müjdesi
Fırat Üniversitesi Rektörü Fahrettin Göktaş, öğrencilerin mağdur olmamasi için havalimanının kapatılmasının, 15 gün ertelendiğini açıkladı
Harput Sancak Haber - Editör

Elazığ Havalimanı’nın,   paralel pist ve müteferrik işler kapsamında 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren 45 gün süreyle kapatılacağı duyurulmuştu.  Elazığ Havalimanı’nın, geçici süreyle uçuşa kapatılacağı tarihinin, Fırat Üniversitesi’nin 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının başlayacağı, 4 Ekim 2021 tarihine denk gelmesi nedeniyle şehrimize gelecek olan öğrencilerin mağdur olabilecekleri değerlendirilmişti.

Havalimanın Kapatılması 15 Ekim 2021 Tarihine Ertelendi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş,   öğrencilerin  mağduriyet yaşamaması için  , Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile yapmış olduğu görüşmeler olumlu sonuç verdi. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın yapmış olduğu girişimler sonucunda Elazığ Havalimanı’nın çalışmalar nedeniyle geçici olarak kapanma tarihi 1 Ekim 2021 tarihinden 15 Ekim 2021 tarihine ertelendi.

“Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Yetkililerine Teşekkürlerimi İletiyorum”

 Konuyla ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Elazığ Havalimanı’nın, eğitim dönemimizin başlayacağı 4 Ekim tarihinden önce kapatılması il dışından ilimize, havayolunu kullanarak gelecek olan öğrencilerimizin, mağdur olmalarına neden olacaktı. Öğrencilerimizin havalimanının kapatılması tarihinin ertelenmesi için bizlerden talepleri oldu. Bizler de bu talepleri Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yetkililerine ilettik. Onlar da öğrencilerimizin mağdur olmaması için, durumla ilgilendiler ve Elazığ Havalimanı’nın geçici süreyle kapatılma tarihinin 15 gün süreyle ertelenmesine karar verdiler. Hassasiyetleri dolayısıyla,  Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Yetkilileri’ne, teşekkürlerimi iletiyorum. İl dışından ilimize gelecek olan öğrencilerimizi de, büyük bir hasretle beklediğimizi ifade ediyor, şimdiden iyi yolculuklar diliyorum” dedi.

Kaynak:Yeni Ufuk

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN