Sağlık İl Müdürlüğü'nden Farkındalık Eğitimi

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı tarafından, ortaklaşa düzenlenen program kapsamında Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı, okul yöneticisi ve idarecilerine yönelik Aşı Farkındalığı Eğitimi düzenlendi.

PAYLAŞ
Sağlık İl Müdürlüğü'nden Farkındalık Eğitimi
Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı tarafından, ortaklaşa düzenlenen program kapsamında; Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı, okul yöneticisi ve idarecilerine yönelik Aşı Farkındalığı Eğitimi düzenlendi.
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

26 Koç İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim toplantısına İl Sağlık Müdürlüğü’nden Uzm. Dr. Hale Kırsoy, Uzm. Dr. Funda Çalışkan Kaya,  Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr.İrem Bulut, Araştırma Görevlisi Dr. Şule Kavak Genç, Dr. Nilay İçkilli, Dr. Vuslat Tavut, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, okul idarecileri ve yetkililer katıldı.

Aşılamada, doğru bilinen yanlışları düzeltmek amacıyla video görseller eşliğinde düzenlenen eğitim toplantısında, öncellikle aşı ile ilgili olumsuz önyargıların giderilmesi konusu ele alındı. Konusunda uzman hekim ve akademisyenlerin sırasıyla bilgilendirme yaptıkları toplantı akışında; toplumsal bağışıklık için aşının gerekliliği, aşı üretimi ve güvenliği, salgının önlenmesinde aşının rolü, aşının yoğun bakım ve ölüm oranları üzerindeki etkinliğini ve koruyuculuğu hakkında çeşitli bilgiler verildi.

Aşı ile toplumsal bağışıklığın sağlanması ve Elazığ’da ki aşı oranlarının artırılması kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi, Tıp Fakültesi tarafından, il genelindeki kamu kurumlarına ve özel kuruluşlara yönelik olarak bundan sonra da benzer toplantıların planlandığı belirtildi.


 

Kaynak:Yeni Ufuk

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN