Salih Çetiner Dost Meclisinin Konuğu Oldu

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen, Dost Meclisi Toplantıları'nın bu haftaki konuğu Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner oldu.

PAYLAŞ
Salih Çetiner Dost Meclisinin Konuğu Oldu
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen, Dost Meclisi Toplantıları’nın bu haftaki konuğu Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner oldu.
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

MÜSİAD üyesi Erdal Biçer’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda, Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, ülkemizde meydana gelen orman yangınları, doğal afetler, şehrimizin orman varlığı, bölge müdürlüğünün ilimizde yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Toplantıda,  MÜSİAD hatıra ormanlarının  sayısının arttırılması da ele alındı.  

Ayrıca, MÜSİAD üyesi Erdal Biçer  MÜSİAD üyelerine yeni nesil kripto para, altın ve döviz kurları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Gürkan, katılımcılara teşekkür ederek, orman yangınlarında ve doğal afetlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza, başsağlığı diledi.

Gürkan konuşmasında şu ifadelere yer verdi;  “Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır.

Ağaçsız ve ormansız bir uygarlık düşünülemez. Orman kişilerin değil, devletin ve milletin malı olan milli bir servettir.

Ormanı tahrip etmek, baltalamak, yakmak, ekilecek arazi için de olsa açmak ve sökmek vatan ve millete en büyük ihanettir.

Ormanlarımızı korumak, boş alanları ağaçlandırmak hepimize düşen ,bir yurt görevidir.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in, ‘Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz.’

Hadis-İ Şerifi, ormanlarımızın önemini ve kutsallığını açıkça bildirmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli Orman Bölge Müdürümüz Sn. Muhammed Salih Çetiner’e, davetimize icabet ettikleri için teşekkür ediyor, yapmış oldukları bu önemli görevde kendilerine ve çalışma arkadaşlarına, başarılar diliyorum.”


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN