Valilik Sahtekarlara Karşı Uyardı

Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklamada, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman'ın ismi kullanılarak para talep edildiği açıklandı.

PAYLAŞ
Valilik Sahtekarlara Karşı Uyardı
Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman’ın ismi kullanılarak para talep edildiği açıklandı.
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Vatandaşları  sahtekarlara karşı uyaran Elazığ Valiliği,  vatandaşlardan   para talebinde bulunanları emniyete şikayet etmelerini istedi. 

  Elazığ Valiliği’nden yapılan ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Son günlerde; bazı art niyetli kişi veya kişilerin Elazığ Valiliği veya Elazığ  Valisi Dr. Ömer Toraman’ın ismini kullanarak, ilimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile esnaflarımızın, iyi niyet duygularını istismar ederek, çeşitli bahanelerle bağış adı altında yardım talebinde bulunduğuna dair duyumlar alınmaktadır.

Valimiz veya hiçbir devlet kurumu ya da görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunması mümkün değildir.

Bu itibarla; başta Valimiz Dr. Ömer Toraman olmak üzere; vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adı kullanılarak, ihtiyaç sahiplerine yardım toplama adı altında görüşülen esnaf ve vatandaşlarımız yardım talep eden kişilere itibar etmemelidir.

Esnaflarımız ve vatandaşımız böyle bir durumla karşılaştığı takdirde, hiç vakit kaybetmeksizin, valiliğimize, emniyet ve jandarmaya ihbarda bulunmaları ve kesinlikle herhangi bir ödeme yapmamaları önem taşımaktadır.”
 

Kaynak:Yeni Ufuk

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN