Ya İstifa Etmeli Ya da Özür Dilemeli

Geçen hafta sosyal medya üzerinden Ak Parti Elazığ İl Başkan Yardımcısı Kemal Tan'ın gazetecilere yönelik 'bu memleketten gidin' açıklaması karşısında Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Elazığ İl Temsilcisi Recai Güçlü açıklama yaptı.

PAYLAŞ
Ya İstifa Etmeli Ya da Özür Dilemeli
Geçen hafta sosyal medya üzerinden Ak Parti Elazığ İl Başkan Yardımcısı Kemal Tan’ın gazetecilere yönelik ‘bu memleketten gidin’ açıklaması karşısında Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Elazığ İl Temsilcisi Recai Güçlü açıklama yaptı.
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Elazığ İl Temsilcisi Recai Güçlü, “Geçen hafta Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Kemal Tan’ın gazeteciler hakkında söylemiş olduğu sözleri biz gazetecileri derinden üzmüştür.

Gazetecilere ‘Bu memleketten gidin’ demek doğru bir ifade değildir. Bu sözleri Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Elazığ İl Temsilcisi olarak kınıyorum. Üstelik bu sözlerin ardından Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın sessiz kalması bizleri şaşırtmıştır.

Başkan olduktan sonra, milletvekilleri ile aynı araca binen, halkın gönlünü kazanan ve birliktelik için böylesine canla başla çalışmalar yapan birisinin, ya bu açıklamaları yapan Kemal Tan’ın özür dilemesini sağlamalı ya da istifa ettirmelidir.

Bunun haricinde bu olayın çözülme ihtimali yoktur. Gazeteciler asla yalnız değildir. Yapılan bu açıklamalar karşısında Sayın İl Başkanı’ndan gereğini yapmasını bekliyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN