Yeniden Refah Partisi İl Teşkilatı Dereboğazı Köyünü Ziyaret Etti

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş Mollakendi beldesine bağlı Dereboğazı köyünü ziyaret ederek köylülerin sorun ve taleplerini dinledi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş Mollakendi beldesine bağlı Dereboğazı köyünü ziyaret ederek köylülerin sorun ve taleplerini dinledi.

Karakuş ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada; Mollakendi beldesine bağlı Dereboğazı köyü sakinleri ve muhtarı köylerindeki yolun ve bu yola bağlı olan birkaç köyün daha olduğunu asfaltlama yapılması için ilgili makamlara defalarca müracaat etmemize rağmen bir sonuç alamadıklarını bu vesileyle Yeniden Refah Partisi olarak bizleri köylerine davet ettiler.

Söz konusu olan yolu yerinde gördük ve hakikaten köylülerin mağduriyetine şahit olduk birkaç köye bağlantı sağlayan bu tür köy yollarının asfaltlama, bakım ve onarım yapılarak köylünün talebi karşılanabilir tarım ve hayvancılık alanında yeterince zarar eden ve mağdur edilen köylülerin bu tür talep ve ihtiyaçlarını bari karşılanması gerekmektedir”

“Diğer bir şikayetleri ise TOKİ'nin yapacağı 16 adet köy evinin köylünün yıkılan evlerinin yerine veya köylünün gösterdiği başka bir yere değil de TOKİ'nin belirlediği köy dışında bir yerde yapmak istemesi süreci tıkamıştır bunu da ilgilide yetkili makamlara müracaat ettiklerini ve sonuç alamadıklarını ifade etmişlerdir köylümüzün ve vatandaşlarımızın mağduriyeti yereldeki yöneticiler tarafından çözülemeyecek kadar zor ve maliyetli bir iş değildir ve biz Yeniden Refah Partisi olarak Dereboğazı köyünün bu iki şikayetini ilgili makamlara ilettik ve inşallah çözeceklerini ümit ediyoruz”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN